Southport, tatínek a znovuobjevování objeveného

11. září 2018 v 13:44 | Czewa |  Moje beatlesoviny
Ozvěny Beatleweeku začaly pomalu doznívat (ale nedozní úplně snad nikdy), ale já dál pracovala každý den. Minulou neděli jsem po směně zůstala v Pubu na mou oblíbenou rock'n'rollovou kapelu Jailbirds. Moc narváno nebylo, ale v publiku se objevila vtipná dvojka - Američan s širokým úsměvem a velkými vlasy a méně nápadný blonďatý Švýcar, kteří si koncert užívali tak naplno, že jsem dostala chuť se k nim přidat. Tak jsem si konečně pořádně zatancovala!

To jsou oni v baru Jacaranda:


Se Švýcarem Fabianem (Američan pokračoval po svých do Irska) jsme si pak v úterý udělali výlet do Southportu, snad posledního hezkého městečka blízko Liverpoolu, kde jsem ještě nebyla.

Domečky tam mají pěkné.


Moře tam ale opět nebylo, vůbec! Ani v dohledu.


Na konci tohoto hezkého mola, na kterém jezdí falešný turistický vlak (jezdí po kolejích na pneumatikách), nás čekalo další překvapení: stará hernička. Octli jsme se se vším všudy tak o osmdesát let zpět.Taky jsem ochutnala britský pudink (zajímavé) a hlavně (!!) jsme objevili Britské muzeum sekaček. Blbiny.


Cestou zpět jsme se ještě stavili ve Formby, kde je les (jo, les!) s veverkama (ty jsme teda nezahlédli), ale po lesích se mi dost stýská, tak to byla fajn změna po městech a plážích.


Ve středu mi pak přijeli na návštěvu tatínek a teta. Konečně jsem na letišti při čekání objevila sochu Johna Lennona!


Nebudu sem psát, co všechno jsme viděli, neb většinu věcí jsem viděla už sama předtím a taky toho bylo opravdu hodně. Myslím však, že jsem sem ještě nedávala dům Johna Lennona, Mendips.


Hezkou fotku máme třeba i z Penny Lane:


Taky jsem více objevila čtvrť Woolton, kde je to fakt moc hezké. U kostela Sv. Petera měli koncert Quarry Men, před kterým byli seznámeni Paul a John.
U kostela je také hrob Eleanor Rigby. A je tam zkrátka dobrá atmosféra.


Poslední den jsme zajeli k moři, opět k sochám "Another Place". Tentokrát však pršelo, s přestávkami. Takže žádné koupání.


Taky jsme sledovali Paulův koncert na nádraží v NY City, poslechli si jeho nové album Egypt Station, a musím říct, že se teď opravdu hodně těším na koncert do Krakova v prosinci. O albu napíšu snad samostatný článek :).

Teď jsem už zase sama, psychicky se pomalu připravuju na to, že za dva týdny už budu v Praze. Je to zvláštní. Připadám si tu totiž už fakt dost jako doma. Hodně mi toho bude chybět. Ale ještě není konec!

Beatles foreva!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama