Užívačka před dřinou

24. srpna 2018 v 12:39 | Czewa |  Moje beatlesoviny
Mé liverpoolské dny plynou a článek dlouho žádný nepřibyl. Je tomu tak proto, že se chvíli nedělo nic až tak zajímavého (zejména co se Beatles týče), pracovala jsem, hrála jsem na kytaru, běhala, četla a tak. Taky jsem konečně dostala svou pracovní jmenovku. Teď už mě nemůžete podezírat, že bych si vymýšlela - fakt pracuju v Cavern Pubu.


No a pak jsem tu měla návštěvu, se kterou jsem si to pořádně užila! Nebudu psát deníkový zápis, ale spíše se podělím o sbírku dojmů a zážitků.

Tak třeba jsme navštívili muzeum British Music Experience, které je sice drahé, ale fakt dobré. Přehledné, plné zajímavých informací z doby od 40. let až do dnes. Takže spousta věcí, které znám a mám ráda, i těch, které zas tak ne.

"Já jsem z Beatles neodešel - to Beatles odešli z Beatles."

Z artefaktů tam najdete různé nástroje, oblečky, desky, rukopisy nebo třeba původní dveře do londýnské budovy ředitelství Apple na Savile Row.


Taky jsme navštívili krásné středověké město Chester...


... Ve kterém se údajně narodila babička Johna Lennona, matka Julie, Annie Jane Millwardová. V tomto krásném domě:


John Lennon prý do Chesteru zavítával docela často, jezdili tu nakupovat oblečení. A z Liverpoolu to není moc daleko, vlakem ani ne hodina.


Při hledání informací o spojitosti Beatles s Chesterem nám poradil Google taky to, že se zde nachází dům s nápisem "Nowhere", ke kterému se John Lennon procházel a inspiroval ho k napsání Nowhere Mana. Na webové stránce ovšem nebyla jeho přesná adresa ani detailní popis, jak dům najít. Naštěstí jsme měli štěstí na místního pána za barem v nedalekém baru, který nás navedl a tvářil se přitom, že je to vysoce tajné, takže jsme se rozhodli, že to nikde nebudeme popisovat. Bylo to rozhodně dobrodružné a "Nowhere" dům jsme nakonec opravdu našli!


Jinak je v Chesteru krásná katedrála, zbytky amfiteátru, hrad s věží, spousta rozkošných uliček a pěkných domů.

Taky jsem se odhodlala běžet znovu na Penny Lane (je to dost daleko a běh tam není až tak příjemný) a stálo to za to! Našla jsem ceduli s Paulovým podpisem! Podepsal se na ni v rámci natáčení Carpool Caraoke a minule jsem na ni jaksi zanevřela. Je nakreslená přímo na zdi a zarámovaná, aby ji snad nějaký hlupák (nebo déšť) nezničil.Taky jsme šli na oběd do Philharmonic Dining Rooms, kde měl Paul při Carpool Caraoke "tajný" koncert. A hlavně tam dobře vaří a má to tam skvělou atmosféru.


Poslední výlet jsme absolvovali na ostrovy Hilbre Island, na které se dá dojít z městečka West Kirby pěšky při odlivu, jinak jsou za vodou. Žijí tam tuleni a i když jsme žádného nepotkali, to vědomí, že kolem plavou, bylo fajn! A hlavně byl krásný den, slunce a moře.


A teď už jsem zase sama, tedy se svými liverpoolskými kolegy a kamarády. Ve středu začal Beatleweek, festival, na který jsem se vždycky chtěla podívat a teď jsem skoro každý den v centru dění, tak se těšte na další článek!
A mějte se moc hezky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama