Beatleweek

30. srpna 2018 v 17:32 | Czewa |  Moje beatlesoviny
Ano, bylo tomu skutečně tak, jak jsem psala na konci posledního článku: Beatleweek s sebou přinesl spoustu dobrodružství a super hudebních zážitků. A odpracovala jsem skoro padesát hodin!
Taky jsem slyšela přes padesát kapel. V jednom týdnu! Není to úžasné?
Beatleweek, sedmidenní festival Beatles hudby, se v Liverpoolu konal letos už po dvaatřicáté. Do města přijedou na konci srpna desítky kapel z celého světa hrající Beatles nebo i jinou hudbu 60. let. A hrají tu na různých místech. Především tedy v Cavern Clubu a Pubu, kde na třech pódiích zněla hudba denně od jedenácté dopoledne do dvou do rána. Jinak ale probíhaly i další koncerty v baru Alma de Cuba, v hotelu A Hard Day's Night a Adelphi. Několik speciálních koncertů se taky odehrálo ve Philharmonic Hall (rekonstrukce Bílého dvojalba a "Lennon and McCartney Songbook"), v divadle Olympia, kde koncertovali Beatles, a v Grand Central Hall. Těchto akcí se ale mohli zůčastnit jen ti, kteří měli zakoupený festivalový balíček (a nepracovali) - takže já ne :D.
Zlomek mých zážitků z Beatleweeku shrnuje toto video. První hrají australští BackBeat s bubenicí. Potom nějaký fajn sólo týpek na terase Alma de Cuba, užívala si ho zrovna i Julia, natočila jsem to spíše pro atmosféru, jak během Beatleweeku vypadá taková normální ulice v Liverpoolu. Pak nastupují italští Abbey Rome, kteří teda byli dost špatní, ale hráli zrovna And Your Bird Can Sing v Cavern Lounge, tam, kde před měsícem hrál Paul McCartney. Následuje kousek Georgeovy "What Is My Life" v podání ruských Father McKenzie. Pak další ženský zpěv (no jo, asi jsem trochu vysazená) u Dark Blues Bandu z Mexika.


No a kdo se dostane v tom dlouhém videu dál, uvidíte něco mimořádného. Mě hrající na basu v lobby hotelu Adelphi!
Jak se to stalo?
No, začlo to setkáním s Američanem Ianem, kterému nechybí pořádná dávka sebevědomí. Přijel se svým o dost starším a skvěle šíleným kamarádem Bobem na Beatleweek i s kytarou a podařilo se mu díky své drzosti připojit se k různým hudebníkům včetně kapely Peta Besta. Když se dozvěděl, že jsem taky hudebník, chtěl si zajamovat. Tak jsme se sešli a usoudili jsme, že nám to ladí hezky. Když byla poslední party v Adelphi Hotelu (v pondělí), rozhodla jsem se s nimi jít, i kdybych měla zaplatit nesmyslně moc peněz za pár hodin veselí (další den jsem musela vstát do práce na desátou...). Měl tam být i jam otevřený všem zájemcům, tak jsme si řekli, že pár písniček zahrajeme. A povedlo se! Kvalita videa a zvuku je blbá, protože to je mobilem nahraný záznam z videozáznamu kamery, ke kterému budu mít přístup snad později. Ale pro představu snad dobrý.
Nakonec se jim (opět díky Ianově drzosti) povedlo mě tam dostat zadarmo (stylem "pracuje v Cavernu a dívejte, jak nám to ladí, když spolu zpíváme"). A byl to super večírek. Rock'n'roll, tancující Julia, srdceryvní sólisté a našlapané kapely.

A skvělá atmosféra luxusního hotelu!
Taky jsem během Beatleweeku navštívila obří Beatles bazar se stovkami knih o Beatles, LPčky, obrázky, starými časopisy a vším možným. Žasla jsem, kolik takových skvostů existuje!


Z Beatleweeku jsem si tak odnesla kromě bolesti zad a spousty vydělaných peněz zejména opravdu hodně Beatles muziky v uších a potvrzení mého názoru, že paruky nestačí k tomu, abyste byli dobrým revivalem. Třeba tito Kanaďani "The Fab Fourever" měli na pohled vše "jak se patří", včetně levorukého basáka, ale zpívali hooodně falešně.


Zato portugalští Peakles se samostatným zpěvákem, finští Tinos taky spíš free, brazilští Lareirau, kteří si písničky Beales předělali do jiného stylu, nebo tihle brazilští teenageři, byli všichni fakt skvělí.


Taky jsme s Ianem nahráli (spíše pro srandu) jednu Paulovinu:


A složili jsme spolu píseň!


Rozloučili jsme se u LIPA, kam se chtěl jít podívat a hrál si na našlapaného Američana (kterým teda vlastně opravdu dost je), který tam chce studovat. Bylo to super, mít tu hudebního kamaráda! A vůbec, celý ten týden stál hodně za to.

Teď mě čeká zas jen práce a ještě dvě návštěvy, tak uvidíme, co zajímavého zažiju. Ale domů se mi zatím spíš nechce teda.

Mějte se krásně!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama