Ringovy 78. narozeniny v Liverpoolu

7. července 2018 v 23:30 | Czewa
Po první noci v Liverpoolu jsem se vydala tentokráte směrem na pobřeží ústí řeky Mersey. Po příchodu jsem mohla obdivovat mírový pomník, který vznikl k 70. narozeninám Johna Lennona díky iniciativě Global Peace.


Stojí hned vedle liverpoolského kola... Stále je tu moc krásné počasí.


V přístavu Albert Dock jsou jinak muzea, moderní i starobylé budovy a samozřejmě lodičky.


U Beatles muzea stála zrovna banda dětí. Možná tam budu pracovat. Možná. Každopádně ale s nějakou návštěvou zajdu dovnitř, minimálně aktuální výstavu o Beatles v Indii jsem ještě neviděla.


Nedaleko je taky kavárna Fab4. Tam taky možná budu pracovat. Možná :D.


Dost směšná mi přišla socha kočky a krys, asi velké umění.


V centru jsem pak narazila na několik demonstrací za mír a svobodu Palestiny, na několik buskerů a křesťanských hudebníků. I v sobotu to tam zkrátka žije.
I v Mathew Street bylo kolem poledne spousta lidí. Zašla jsem do obchodní pasáže Cavern Walks, kde jsou sochy Beatlů. Dnes byly ověšeny věnci, stála u nich bicí souprava a běhali kolem čtyři nadšenci, kteří prý při každém Beatles výročí shromáždí u soch fanoušky. Hezké, hezké. A aspoň jsem si s jedním z nich popovídala. I když přes jeho liverpoolský akcent to nebylo jednoduché.


Takže, milý Ringo, hezké 78. narozeniny a doufám, že sem někdy brzy zavítáš, když už jsem tě, já hloupá, minula v Praze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama