Report z Liverpoolu popáté: zvykání si, Caverny a první déšť

13. července 2018 v 20:53 | Czewa |  Moje beatlesoviny
Samotné se mi tomu nechce moc věřit, ale už jsem v Liverpoolu týden. Kdyby to byla jen dovolená, pravděpodobně bych byla už pryč. Ale i když zatím nepracuju, dovolená to není, šetřím, co se dá, doháním ještě nějaké školní resty, hraju na kytaru a jinak se tu jen potuluju. Už jsem si docela zvykla na to otáčet hlavu při přecházení silnice jako první doprava a pak až doleva, na to, že když uslyším zlomyslné chechtání, nikdo se mi nesměje, jen nade mnou proletěl racek, i na ten rozkošný přízvuk místních.
Při každodenních toulkách městem jsem vyhlásila soutěž o nejhoršího buskera (až jich posbírám více, které se mi podaří nahrát, tak se podělím) a zatím každý den jsem zamířila i do Mathew Street. Stále to tam žije, i v pozdních nočních hodinách.


V Cavern Clubu, kam je od pondělka do čtvrteční sedmé hodiny večerní vstupné zdarma, je stále velká výstava spojená se všemi, kteří měli s klubem co do činění. To by člověk skoro ani nemusel chodit do Beatles Story. Ale samozřejmě ani bez toho to nejde :D.
Ve středu jsem dostala práci. Ne úplně na plný úvazek a ne za závratně moc peněz, ale v CAVERN PUBU! Budu točit pivo, hurá! Tak se stavte :). Při té příležitosti jsem tam pak večer zašla na koncert, ve středu tam nebylo narváno, jistě i kvůli fotbalu, na který se lidé koukali ve sport barech s velkou obrazovkou a pak smutnili nad prohrou, ale to mi nevadilo. O víkendu, kdy mám první směnu, to bude asi jiná liga...
Hrála kapela Amazing Kappa Band, z 2/3 ženská, ale pojmenovaná podle toho chlápka, který taky nejvíce zpívá a hraje na kytaru. Všichni tři členové jsou nicméně úplně úžasní hudebníci. Baskytaristka hraje na mnou vysněného Rickenbackera jako bohyně a blonďatá sympatická bubenice se úderů nebojí a ještě k tomu taky krásně zpívá, ostatně jako i ostatní v kapele. Hráli skoro dvě a půl hodiny bez jediné přestávky a známky únavy. Obdivuhodné!


Taky se mi tam přihodila nanejvýš vtipná náhoda s tímto klukem, se kterým jsme se pak vyfotili s kapelou. O tom vám ale radši popovídám osobně, bude to větší sranda.


Dnes, v pátek třináctého, tu je taky poprvé horší počasí, respektive takové angličtější, pršavo, ale ne příliš. Tak jsem si šla zaplavat a objevit tak další část města, kterých zbývá ještě tolik...
Vždy se ale vrátím zpět domů :).
Krásný víkend a držte mi zítra palce v té nové práci!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama