Paul Is God

29. července 2018 v 21:39 | Czewa |  Moje beatlesoviny
V posledním příspěvku jsem psala o Magical Mystery Tour. Průvodce nám tehdy prozradil, že další den bude v Liverpoolu Paul McCartney. Srdce mi začalo bušit. A nepřestalo ještě po mnoho dní.
Nathalia, má brazilská kolegyně a kamarádka, potvrdila, že někde četla, že Paul bude ve 2 hodiny v LIPA, což je Liverpool Institute for Performing Arts, univerzita pro umělce, kterou Paul pomohl založit v budově jeho střední školy Liverpool Institute. A tak jsme se tam kolem jedné vydaly na lov.
Nathalia od pěti pracovala, já ten den měla naštěstí volno. Dopadlo to totiž takto: Paul přijel do LIPA už v 11 a ve dvě se zúčastnil živě vysílané diskuze o skládání, nahrávání a hlavně svém novém albu Egypt Station:


Poté ale asi následovala ještě tisková konference a já už si začala připadat, že čekáme na Godota. Hlouček lidí mezitím přerostl v menší dav.


Ještě že bylo krásné počasí a měla jsem s sebou knihu a učebnici portugalštiny. Hodiny ale letěly a blížil se čas, kdy Nathalia musela odejít do práce. Ještě to přetahovala, ale když ani o půl šesté stále nic (při každém otevření brány všichni zbystřili, ale Paul stále nikde), odešla a já zůstala u kouzelné brány LIPA sama. A nějak před šestou se to konečně stalo. Vyjelo auto, ve kterém nebyl Paul, a pak vyjelo auto, ve kterém BYL. Natočila jsem to, ale záznam prostě nedokáže vystihnout, jaké to bylo. Ten pohled, když jsem přiběhla až k jeho autu, nikdy nezapomenu!

I saw you flash a smile, that seemed to me to say
You wanted so much more than casual conversation
I swear I caught a look before you turned away
Now I don't see the point resisting your temptation.


Popravdě už jsem dlouho nezažila takové vzrůšo. Doma jsem pak nebyla schopná dělat vůbec nic, jen jsem se znovu koukla na tu Casual Conversation a řekla jsem si, že se nenechám zneklidnit tím záhadným koncertem v Liverpoolu, o kterém se Paul na konci zmínil. Jo a taky jsem hrála na kytaru, protože mě to nějak motivuje ke zlepšování se coby hudebnice. Asi aby na mě Paul byl hrdý :D.

Ve čtvrtek ráno jsem ale trochu svého klidu zalitovala. Vstala jsem jako obvykle pozdě a hned jsem se dozvěděla, že jsem měla už aspoň čtyři hodiny stát před Echo Arenou, abych si vybojovala přední místo ve frontě a dostala se na Paulův "tajný" koncert do CAVERN CLUBU!!!
Co naplat, že pracuju naproti, co naplat, že tohle je vlastně úplně to nejlepší, co bych s Paulem chtěla zažít. Bylo prostě už pozdě to řešit. A tak jsem si šla zaběhat do parku, kde se poprvé potkala Julia s Alfredem Lennonem a před druhou, kdy koncert začal, jsem šla do práce, kde jsem si představovala, jaké to asi je naproti...
V Mathew Street a hlavně zezadu u výjezdu z garáže se tvořily davy lidí. Narozdíl od středy opravdové davy.

Hodně jsem pak přemýšlela, kolik lidí z toho davu má asi fakt rádo Paula jako hudebníka a kolik chtělo jen vidět celebritu. Rozhodně ho tady všichni považují za boha!

Čtvrteční směna byla hooodně náročná a skončila tím, že přišla přiopilá Julia, její dcera a parta kamarádů, v euforii z koncertu a fajn života. Julia a její dcera Sarah jsou ty v bílém.


V pátek se měl Paul ještě zúčastnit promocí LIPA ve Philharmonic Hall. Já už jsem ho ale podruhé neviděla. Stála bych stejně jen o ten koncert. Ale aspoň se můžu více těšit na prosincový Krakov, kam mám koupený lístek.
Jen mě mrzí, že z Cavernu není žádný záznam, mobily publiku zakázal. Což je fér, stejně by to nebylo ono, ale jen bych si to chtěla představit, jak to tam vypadalo.

Každopádně jsem teď na víkend letěla na rockooní koncert, takže jsem tu nechala Paula napospas ostatním fanynkám a teď už je zřejmě zas někde jinde. A tady je klid.Ve středu mi přijede konečně návštěva, tak další článek plný zážitků čekejte pravděpodobně až ten další týden.
A mějte se krásně, Paulovsky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 emma1990 | 31. července 2018 v 20:53 | Reagovat

To musela byt parada, tesim sa s tewbou :) Fajn sa to citalo vsetko..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama