Liverpool 4: pochůzky se životopisem, běh na Penny Lane i kytara

11. července 2018 v 0:54 | Czewa
Dva dny jsem teď strávila chozením po barech, kavárnách a restauracích, kde jsem po sobě zanechala své stále se vylepšující CV a odkud jsem odešla s očekáváním, že se ozvou. Při té příležitosti jsem poznala i nová liverpoolská zákoutí.

Toto je obchodní centrum St John's, důkaz, že i Liverpool má svou Šantovku nebo svůj Times Square. V pozadí stojí televizní věž St Johns Beacon.


Při svém obcházení podniků jsem zavítala i do Cavernu, ve kterém tyto dny hrály dětské skupiny.Večer jsem se začala koukat opět na Paulovo "Carpool Karaoke", po chvíli jsem to stopla a dívala se na mapu, kde že je vlastně Penny Lane. A hle, bydlím na správné straně. Na pěší procházku by to bylo dost daleko a autobusy zatím krom cesty z letiště úspěšně bojkotuju, tak jsem se rozhodla tam doběhnout. A bylo to super!


Poprvé jsem viděla pomalovanou zeď v jedné odbočce, u které je nějaké cvičící studio a za rohem hospůdka. Zeď byla prý vytvořena k Paulovým 75. narozeninám.Dnes jsem narazila na budovu liverpoolské univerzity, pojmenovanou podle Johna Lennona. Sídlí v ní katedra umění a designu.


A ta věž, která nad budovou vyčuhuje, patří asi nejškaredějšímu kostelu, který jsem v životě viděla. Má to být další liverpoolská katedrála. No nevím teda.


Hned naproti je ale zase moc hezká budova galerie Victoria.


Na závěr jsem si koupila z druhé ruky kytaru, špatnou, ale (nebo spíš protože :D ) levnou, ale přechodně fajn. Hurá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama