Novinky ze světa Beatles i mého

30. června 2018 v 11:47 | Czewa |  Aktuality
Milí čtenáři,

jak jste si možná opět všimli, blog teď zase několik týdnů až měsíců spíše stagnoval. Nicméně nezoufejte, nekončím. Jen jsem tak trochu potřebovala dodělat jednu z vysokých škol (splněno) a dostat se do dalšího ročníku té druhé (taktéž). V obou případech se mi podařilo vymyslet témata diplomových prací, která mají aspoň trochu co do činění s Beatles. A to už je samo o sobě zárukou úspěchu, neboť mě to baví a i když to obnáší spoustu práce, jdu do toho co nejvíc naplno. Ale o tom napíšu třeba nějaký další článek. Pokud by vás to tedy zajímalo, o tom mi dejte vědět.

Mezi tím, co jsem psala diplomku, učila se a hrála s kapelou The Rockoons, se odehrálo pár významných událostí spojených s Beatles. V pondělí 18. června Paul McCartney oslavil 76. narozeniny, na které jsme málem kvůli jedné velké zkoušce zapomněla, ale večerní koncert české kapely Jananas mi je zcela neúmyslně připomněl a pak jsem na Paula myslela už stále.

Hned další den, v úterý 19., přijel do Prahy druhý žijící člen Beatles Ringo Starr. A, světe div se, já na ten koncert nešla. Řekla jsem si totiž, že jen kvůli tomu vidět Ringa za to ty peníze a čas nestojí. Jeho vystoupení z videonahrávek mě totiž vždy spíše odradila. Po nadšených reakcí některých recenzentů a kamarádů musím přiznat, že jsem zalitovala. Ale je to tak a už se nedá nic dělat, zas jsem byla a budu na jiných koncertech. Kamarád Tom mi nicméně trochu slíbil, že by o koncertu na blog napsal pár slov, ale uvidíme. Budu ráda i za komentáře vás, kteří jste na koncertu byli a rádi byste se podělili o dojmy z něj.

O pár dnů později se na Youtube objevil díl pořadu The Late Late Show britského komika Jamese Cordena, ve kterém zpovídá celebrity. Jeho série "Carpool Karaoke" spočívají v tom, že Corden jezdí se slavnými lidmi hudebního showbyznysu autem a zpívá s nimi jejich písničky. No a v tomto díle jeho pozvání přijal sám Paul. Jezdí spolu po Liverpoolu, zpívají a baví se o tom, co bylo a je. Rozhodně doporučuju se podívat a představovat si, jaké by to asi bylo, kdybyste zrovna seděli v tom podniku, kde Paul nečekaně zahrál.


Co na tom, že je Paulovi šestasedmdesát. V žádném případě se nefláká. Kromě pořadu taky nahrál další album, které by mělo vyjít počátkem září. Prozatím z něj prozradil dva singly, které si můžete poslechnout také na Youtube.
První je taková hitovka, hodně taneční, s prostým textem o vztahu (hlavně fyzickémSmějící se). Jmenuje se Come On To Me.


Druhá, s názvem I Don't Know, je pomalejší, zvláštnější, ale po více posleších se vám taky možná vryje do paměti.


Obal nové desky pojmenované Egypt Station, je sám o sobě originální. Jedná se Paulovu stejnojmennou malbu z roku 1988. Mně v něčem připomíná Ram, asi to bude tou žlutou barvou.

Název Paulova 17. alba podle jeho vlastních slov odráží celou koncepci alba, kdy každá písnička připomíná jednu stanici. První a poslední skladby by se měly jmenovat právě Station I s Station II. Paulovi to připomíná "alba, která jsme dělávali. A proč Egypt? "Myslím, že je to vysněné místo, odkud se line hudba," vysvětlil Paul. Každopádně se máme na co těšit.

Poslední zprávou je, že jsem se rozhodla letošní léto strávit v Liverpoolu. Budu hledat práci a užívat si neutuchající atmosféry Beatles. A chtěla bych i psát na tento blog postřehy ze života v kolébce té nejlepší kapely, proto buďte ve střehu, mějte se krásně a nezapomeňte na PEACE and LOVE <3.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama