Silver rain was falling down upon the dirty ground of London town

4. května 2018 v 16:48 | Czewa |  Zajímavosti
Při mé první (jo, až teď) cestě do anglické metropole jsem samozřejmě opět pátrala po místech spojených s Beatles. Jistě jsem je nenašla všechna, proto budu ráda za případná doplnění do komentářů. Nicméně pravdou zůstává, že i tak jsem jich viděla dost a možná i proto se mi v Lodnýně tolik líbilo navzdory zimě, dešti a větru. Je to město s pravou anglickou atmosférou, neustálým ruchem (snad krom neděle, kdy je tam dost mrtvo), pomalým provozem, spoustou doubledeckerů šinoucích se vlevo a zastavujících skoro na každém rohu, fish and chips v nabídce téměř každé restaurace... A samozřejmě plným lidmi mluvícími krásnou angličtinou. A když si k tomu všemu představíte, že tam Beatles žili, hráli, nahrávali, chodili, jedli, pili, pařili a vůbec dělali všechno možné, je to krásný pocit se Londýnem jen tak procházet.

Jako první asi každého napadne slavný přechod na Abbey Road. Tam jsme se s mými dvěma bratry vydali hned první den po příletu do Londýna. Ten den hodně pršelo, ale mně to ani poměrně velký provoz nezabránily pokusit se aspoň o nějakou fotku. Jelikož jsme ale byli jen tři, já jsem se musela rozvdojit... A taky vyzout, na Paulovu počest.

U přechodu je tedy i vchod do samotných studií Abbey Road.

Do těch se samozřejmě běžný smrtelník jen tak nedostane. Ale v domě vedle je obchůdek se suvenýry.

Nedaleko studií si taky můžete zajít do kavárny Abbey Café, ale nečekejte v ní nic moc beatlesáckého, snad kromě pár obrázků. Je to maličkatá kavárna asi se čtyřmi pidistolky a takovou klasickou nabídkou. Najdete ji za rohem, v ulici Nugent Terrace.

Opačným směrem od přechodu jsem se pak zašla podívat na Paulův dům na Cavendish Avenue 7. Koupil ho už v dubnu 1965 a vlastní ho doteď, jestli tam ale někdy i teď skutečně přebývá, toť otázka. Já si ale myslím, že tu sekačku, kterou jsem za velkou bránou slyšela, určitě řídil on :D.

Beatles fanoušky dost možná nejvíc nadchne a rodinný rozpočet rozhodně zatíží obchod na Baker's Street 219, který nabízí snad všechno, co si dovedete s motivy Beatles představit, snad kromě hudebních nástrojů.

Další oblastí v Londýně, která má co do činění s Beatles, je ulice Savile Row ve čtvrti Mayfair, nedaleko slavné křižovatky Picadilly Circus s jakoby newyorskými billboardy. V domě číslo 3 sídlilo Apple Studio, součást firmy Apple Corps, a taky její ředitelství. Na jeho střeše se taky 30. ledna 1969 odehrálo poslední vystoupení všech Beatles pohromadě.

Dole v domě je jakýsi obchůdek s oblečením a mají tam i pár Beatles triček, zajímavější je však tato vitrína s Paulovou (a Paulem podepsanou) hoffnerkou.

Hodně unikátních exponátů se taky nachází v British Library na Euston Road, mezi nimi třeba rukopis She Said, She Said, Ticket to Ride, nějaké dopisy a tak. Vstup je tam zdarma, ale fotit se tam nesmí.

Podobně i v londýnském Hard Rock Café najdete různé předměty s Beatles i jinými rockovými kapelami spojené.


Hard Rock Café se nachází na Old Street 150 a vedle něj je i obchod s "rockovým" zbožím, s hezkou výzdobou.

No a krom toho jsem šla dvakrát do super rockového klubu The Lexington (za doporučení díky Míše Ch.), kde v pátek pouštěli skvělou hudbu DJové-Beatlesáci a v neděli tam měla koncert fajn kanadská country zpěvačka Whitney Rose s folkařským předskokanem Pepe Belmontem. Takže doporučuju!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. | 10. května 2018 v 22:48 | Reagovat

Jéé, byla s v Londýně? To muselo být super :) Já jsem zase jednou před bránou Paulova domu viděla pytel s odpadkama, který tam jisto jistě chvíli před tím vynesl on :D. A o British library jsem teda neměla ani tušení. Budu tam muset ještě někdy zajet :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama