Fotoreport ze sobotního 23. setkání beatlemaniaků

12. prosince 2016 v 21:36 | Czewa |  Aktuality
V sobotu 10. prosince se letos uskutečnilo už 23. setkání fanoušků Beatles pořádané Celorepublikovým klubem beatlemaniaků. Já na něm byla už po páté (wow), po páté v Říčanech, a po páté to byl moc fajn večer s nabitým programem. Tentokrát to pojmu spíš obrázkově, protože a) nemám moc čas psát, b) máme hezké fotky (díky M.).

Večer uváděl jako vždy předseda klubu Jirka Svátek.

Prvním vystupujícím byli róck'n'rolloví The Shower

Ti, ač se zvukem zahájili boj právě oni, hned roztancovali mnohogenerační publikum.

The Shower hráli hudbu z dob před- i během-beatlesáckou, s velkým nasazením.

Po prvním, doslova rozehřívacím koncertu přišel na podium opět Jirka Svátek a uvedl prvního hosta: třináctiletého kytaristu George Kellnera, který si s The Shower střihl skladbu Apache od The Shadows.

Pak přišla vložka číslo 2: křest dosud nevydaných fotografií The Beatles "Skrz na skrz", která vyšla nedávno tady v ČR.

Pokřtil ji speciální host večera.

Poznáte?

Všichni stárneme... Ale Petr Janda se neostýchá a působí jako docela v pohodě pán. Beatles má rád, Olympic za "české Beatles" úplně nepovažuje, už jen proto, že na účtu nemá to co Paul McCartney :).

Zahrál pár svých věcí a spolu s kapelou Professor nějaké ty Beatles (She's A Woman, You've Got To Hide Your Love Away). Ani Jandův hlas nemládne, ale on je si toho vědom a nepouští se do divých řek. Zpívá písničky v tónině, kam dosáhne.

Dalším bodem programu byla ryzí beatlesrevivalovka. Kapela Beatles Collection Band přijela z Ostravy a já jsem je do té doby neznala. Nejsou to už dvacetiletí mladíci, ale jde vidět, že to mají dobře nacvičené a že je hraní baví.

Bohužel je kromě říčanského zvukaře trápily prý i nějaké choroby, což šlo bohužel vidět (a nešlo kvůli tomu dost slyšet).

"Vrchní" zpěvák zpívá skvěle (dole) a basák taky (ještě víc dole), ale vícehlasy šly slyšet málo a "George" (nahoře) asi fakt moc nemohl...


Kdyby pánové přidali ještě kapku energie, bylo by to parádní!

Poslední kapelou večera byli již osvědčení Professor:

S osvědčeným krásně zpívajícím bubeníkem Honzou Nohou (i přes hlasové problémy to zvládl a rozhovor jednou určitě bude, skoro to vyšlo!)

A s novým basákem, mnou však osvědčeným Tomem:

Pravé křídlo kapely:

No a i naše projekční skupinka si to užila, takže doufám, že vy, kdo jste tam byli, jste si to užili taky tak nebo ještě víc, a vy, kteří jste nebyli, budete třeba nalákáni na říčanský večírek příští rok!

Mějte se famfárově, vzkazuje John Entwistle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Harlow | 19. prosince 2016 v 0:52 | Reagovat

Skoda, ze na Slovensku nic okrem koncertov Backwards nemame. Alebo teda o nicom neviem.
On ale naozaj vyzera ako John!! :-D

2 Czewa | 19. prosince 2016 v 8:17 | Reagovat

[1]: No, příští rok bys měla přijet do Prahy, vždyť to tak daleko není... Jestli se teda pohybuješ už na tomto kontinentu :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama