Prosinec 2016

I Really Love You, Paul, Vánoce a šťastný Nový rok

30. prosince 2016 v 11:32 | Czewa |  Zajímavosti
Mí milí čtenáři,
je to se mnou sice možná stále horší, aspoň co se psaní článků na blog týče, ale vězte, že naděje, že se to přeci jen zase zlepší, neumře nikdy. Věřím tudíž, že rok 2017 bude pro mě i pro vás jistě plný hudebních, a v mém případě snad i zámořských, objevů.
Nedávno jsem třeba zjistila, že písnička I Really Love You, která zní jako nějaký hit z přelomu 50. a 60. let třeba od The Four Season, sice opravdu byla napsaná roku 1961 jistým Leroyem Swearingenem, ale tu verzi, která mi občas někde v náhodném přehrávání spustí, je její cover verze od George Harrisona z alba Gone Troppo z roku 1982. Je to docela srandovní písnička, nemyslíte? Hrátky s hlasem, xylofon, ááá.


Taky jsem si párkrát poslechla a capella předělávku Paulovy vánoční písně Wonderfull Christmas Time, kam si k sobě přibral hvězdy jako komika Jimmyho Fallona a herečky Reese Witherspoon a Scarlett Johansson.


No a včera dávali na Artu Paulův koncert z Londýna z roku 2007 a vůbec to teda nebylo špatné. Hrál tehdy hodně jiných věcí, než hraje dnes, zpívá mu to tam dobře a jako obvykle tam má skvělou fanouškovskou podporu a atmosféru. Jde vidět, jak si to ńa pódiu užívá.

Tak Vám přeju, abyste rok 2017 strávili naplnění, šťastní a aby mír a láska zvítězili nad válkou a problémy.

Eve

Fotoreport ze sobotního 23. setkání beatlemaniaků

12. prosince 2016 v 21:36 | Czewa |  Aktuality
V sobotu 10. prosince se letos uskutečnilo už 23. setkání fanoušků Beatles pořádané Celorepublikovým klubem beatlemaniaků. Já na něm byla už po páté (wow), po páté v Říčanech, a po páté to byl moc fajn večer s nabitým programem. Tentokrát to pojmu spíš obrázkově, protože a) nemám moc čas psát, b) máme hezké fotky (díky M.).

Večer uváděl jako vždy předseda klubu Jirka Svátek.

Prvním vystupujícím byli róck'n'rolloví The Shower

Ti, ač se zvukem zahájili boj právě oni, hned roztancovali mnohogenerační publikum.

The Shower hráli hudbu z dob před- i během-beatlesáckou, s velkým nasazením.

Po prvním, doslova rozehřívacím koncertu přišel na podium opět Jirka Svátek a uvedl prvního hosta: třináctiletého kytaristu George Kellnera, který si s The Shower střihl skladbu Apache od The Shadows.

Pak přišla vložka číslo 2: křest dosud nevydaných fotografií The Beatles "Skrz na skrz", která vyšla nedávno tady v ČR.

Pokřtil ji speciální host večera.

Poznáte?

Všichni stárneme... Ale Petr Janda se neostýchá a působí jako docela v pohodě pán. Beatles má rád, Olympic za "české Beatles" úplně nepovažuje, už jen proto, že na účtu nemá to co Paul McCartney :).

Zahrál pár svých věcí a spolu s kapelou Professor nějaké ty Beatles (She's A Woman, You've Got To Hide Your Love Away). Ani Jandův hlas nemládne, ale on je si toho vědom a nepouští se do divých řek. Zpívá písničky v tónině, kam dosáhne.

Dalším bodem programu byla ryzí beatlesrevivalovka. Kapela Beatles Collection Band přijela z Ostravy a já jsem je do té doby neznala. Nejsou to už dvacetiletí mladíci, ale jde vidět, že to mají dobře nacvičené a že je hraní baví.

Bohužel je kromě říčanského zvukaře trápily prý i nějaké choroby, což šlo bohužel vidět (a nešlo kvůli tomu dost slyšet).

"Vrchní" zpěvák zpívá skvěle (dole) a basák taky (ještě víc dole), ale vícehlasy šly slyšet málo a "George" (nahoře) asi fakt moc nemohl...


Kdyby pánové přidali ještě kapku energie, bylo by to parádní!

Poslední kapelou večera byli již osvědčení Professor:

S osvědčeným krásně zpívajícím bubeníkem Honzou Nohou (i přes hlasové problémy to zvládl a rozhovor jednou určitě bude, skoro to vyšlo!)

A s novým basákem, mnou však osvědčeným Tomem:

Pravé křídlo kapely:

No a i naše projekční skupinka si to užila, takže doufám, že vy, kdo jste tam byli, jste si to užili taky tak nebo ještě víc, a vy, kteří jste nebyli, budete třeba nalákáni na říčanský večírek příští rok!

Mějte se famfárově, vzkazuje John Entwistle.

Happy sad Lennon's day...

8. prosince 2016 v 9:04 | Czewa |  Aktuality
Před šestatřiceti lety tento svět John Lennon. Nedobrovolně. Vzpomeňme si proto na něj a snažme se svět přiblížit jeho představě.
Imagine all the people living for today.
Peace and love a večer u L. z.