Leden 2016

You Really Got A Hold On Me

18. ledna 2016 v 13:52 | Czewa |  Písničky
Písničku You've Really Got A Hold On Me napsal William "Smokey" Robinson, nahrál ji společně se skupinou The Miraceles a po jejím vydání v listopadu 1962 se z ní stal milionový hit. V amerických žebříčcích se umístila na osmém místě. Tady si ji můžete poslechnout a nadýchnout se černošské Motown atmosféry:


Jedná se taky o písničku Miracles, která byla nejčastěji coverovaná. Asi nejslavnější verzi, alespoň pro dnešní ucho, nahráli Beatles. Ti ji zařadili do repertoáru roku 1963. Původně ji zpíval jen John Lennon, ale nakonec ve verzi, kterou najdeme na albu With The Beatles, zpívá i s Georgem Harrisonem a Paulem McCartneym. Na klavír v ní hraje George Martin.


Byla to vůbec první skladba, kterou na With The Beatles liverpoolští kluci nahráli. Tentýž den, 18. července 1963, nahráli i další cover, tentokrát od Barretta Stronga,Money.
Beatles zahráli You Really Got a Hold On Me i v rámci Let It Be sessions roku 1969:


Mezi další hudebníky, kteří You've Really Got A Hold On Me (všimněte si změny v názvu, ale důvod vám neřeknu...) nahráli, patří třeba Small Faces, Phil Collins a Rod Steward.