Letošní setkání Beatlemaniaků se povedlo na jedničku

7. prosince 2015 v 0:27 | Czewa |  Aktuality
Kdo z vás přijel, ví, kdo ne, o mnoho přišel. Letošní setkání Beatlemaniaků v Říčanech se skutečně podařilo. Poklidná atmosféra, perfektní organizace a samozřejmě rozmanitý program, který skombinoval od každého žánru trochu.

Setkání se konalo už po dvacáté druhé, a za tu dobu se Jirka Svátek, který večerem jako vždy procházel, stal mistrem organizování akcí pro české milovníky Beatles. Do sálu kulturního centra Labuť v Říčanech u Prahy se letos na sedmou hodinu sjelo hodně lidí, kteří jistě svého rozhodnutí, kde strávit páteční večer, nezalitovali.

Plnící se sál:

Program se rozjel po čtvrt na osm, kdy po vzpomínce na George Harrisona a Johna Lennona (nezapomeňte, už zítra vzpomínáme...) na pódium naskákali And the End, kapela už "po dvacítce", která si však hraní starých vypalovaček stále dost užívá. Anglické i české písničky z let šedesátých prokládali i svými vlastními kousky, které jsou však pochopitelně těmi starými inspirovány a sál po několika písničkách na parketu konečně ožil. Byl to dobrý rock'n'roll - a zamilované páry nepřišli ani o pár slaďáčků.

And the End:

To už byla většina návštěvníků pěkně zahřátá, když And the End zahráli přídavek a slova se opět ujal Jirka Svátek, který napínavě, možná ale až moc dlouho na podium uváděl prvního speciálního hosta, kterým byl folkař Wabi Daněk. Já Wabiho nemusím, ale je to prostě klasika od táboráků. Zahrál All My Loving, jednu vlastní věc a jednu přebásněnou (a musím uznat, že vtipnou) irskou, nakonec ho Jirka přemluvil i k profláklé Rose na kolejích.

Wabi Daněk a Jirka Svátek:

Po krátké pauze přišli na pódium The Backwards, taková už klasika mezi "těmi nejlepšími" revivaly. Mně osobně se víc líbila druhá část jejich vystoupení na konci akce, kde když člověk zavřel oči a neviděl jejich nosy nahoře (pardon, trochu přeháním), bylo to fakt moc hezké.

The Backwards:

Druhým hostem večera byl Petr Kolář, chlap s rockovým hlasem, který se nebojácně s kapelou pustil taky do pár věcí od Beatles. Třeba Eleanor Rigby v jeho podání nebyla špatná, i když tvrdý chraplák se k ní jednoznačně nehodí. Kolářovy vlastní věci taky nemám úplně v lásce, ale vydržet se to dalo a myslím, že si to většina lidí dost užila.

Petr Kolář a Jirka Svátek:

Posledním programem byli, jak už jsem naznačila, opět The Backwards, nejdříve v "sergeantovských" barevných uniformách, poté v oblecích z dob Rubber Soul. A bylo to hezké, krásné harmonie, roztomilá slovenčina mezi piesničkami, vymazlená sóla a tak. Jsou profíci, no.

Kolem a kolem bylo setkání podle mého lepší než loni, a to hlavně poklidnou atmosférou a lepším zvukařem. Sál v říčanském centru dění se zase trochu otřást a všichni byli veselí a spokojení, alespoň co já vím. A co si o letošním setkání Beatlemaniaků myslíte vy ostatní, co jste dorazili?

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama