Říjen 2015

I Call Your Name - the Mamas and the Papas

30. října 2015 v 17:02 | Czewa |  Covers
Už se tu dlouho neobjevila žádná cover verze nějaké písničky, kterou napsali Beatles. Pro tentokrát jsem vybrala verzi písně I Call Your Name v podání the Mamas and the Papas. Pokud to budete mít jako já, budete znát originál od Beatles i skupinu the Mamas and the Papas, ale ne kombinaci. Je docela zajímavá.
Americká skupina the Mamas & the Papas, složená ze dvou zpěvaček (Michelle Phillips a Cass Elliot) a ze dvou kluků (zpěváka Denny Dohertyho a kytaristy a zpěváka Johna Phillipse), nahrála tuto cover verzi roku 1966 na své první vydané album nazvané If You Can Believe Your Eyes and Ears.
Pomalejší verze, ještě více než vícehlasá, s Cass Elliot šeptající "John... John" během instrumentálky a s koncem odkazujícím zase na jinou písničku od Beatles. Jakou asi... (Yeah, yeah, yeaaaah).
Líbí se vám?

Tady je odkaz na video, na youtube jsem nenašla žádnou studiovou nahrávku...

Tug Of War

18. října 2015 v 0:58 | Czewa |  Sólová alba
Paulovo třetí sólové album (nepočítám alba s Wings) mám teď ve velké oblibě. A taky prý teď bylo znovu vydané... Tak hurá, píšu článek - i přes všechny ty školy, chlapy a chuť na pivo.

Vydané bylo roku 1982 a jde z něj cítit, že nepříjemné záležitosti z dob rozpadu Beatles už se trochu odležely a na Paula přišla spíše nostalgie. Většina písniček na Tug of War jsou kousky plné hlubších myšlenek, touhy po lepším světě a vzpomínek.

Začalo to tak nějak už na konci roku 1980, kdy se kapela Wings rozpadla a Paul McCartney, který hledal nový směr, oslovil George Martina, aby mu pomohl natočil písničky pro animovaný seriál Rupert Bear. Pracovali až do 9. prosince, kdy se Paul probudil a dozvěděl se tu zprávu, která zarmoutila celý svět - John Lennon byl večer předtím zastřelen. Pracovní proces se zastavil a rozjel se znovu až po dvou měsících, kdy Paul svolal řadu svých hudebních kolegů, aby spolu dali dohromady něco nového. Vznikly tak třeba nahrávky písní Ebody and Ivory nebo What's That You're Doing, obě ve spolupráci se Steviem Wonderem. Dále se na nahrávání písniček na nové Paulovo album podíleli třeba Ringo Starr, Carl Perkins nebo Eric Steward.
Úspěch alba byl velký, v mnoha zemích se dostalo až na první místo v hitparádě. Mně se celkově líbí jeho žánrová rozmanitost, ráda si poslechnu pozitivní, byť popovou Take It Away nebo dojemnou Here Today. What's That You're Doing mě ale třeba moc nebaví. A taky se mi líbí Paulova fotka na obalu, i když ta červeno-modrá je trochu kýč...

A co vy, máte Tug Of War rádi? Zajímalo by vás o tomto albu ještě něco víc? Napište do komentářů!


Všechno nejlepší, Johne a Seane!

9. října 2015 v 12:12 | Czewa |  Aktuality
Dnes by John Lennon oslavil 75. narozeniny. Jeho druhý syn Sean má dnes 40. let. Tak to pořádně oslavme, jako bychom byli s nimi - a oni jako by byli s námi.
Keep on rockin'!

https://www.youtube.com/watch?v=4vSWHkxZgOI

I v říjnu si zatrsejte s Beatles!

2. října 2015 v 15:02 | Czewa |  Aktuality
Zítra, v sobotu 3. října, si můžete jedno vystoupení užít z domova - The Backwards vystoupí na ČT1 ve 21h10 v pořadu Galashow s latinou.

Ve středu 7. 10. zahraje Pangea v Praze-Čestlicích na slavnostním otevření Jaguar showroomu. Tak přijďte ve 22h.
Konkurencí jim budiž The Backwards, kteří v pražském klubu Roxy zahrají od 20h30.

Ve čtvrtek 8. října se Backwards přesunou na Slovensko - v Novém Mestě nad Váhom mají koncert v klubu Blue Note. Začátek ve 20h..

V pátek 9. 10. vás zase po delší době roztancují skvělí Glass Onion, v brněnském klubu Musilka začne show v 19h.
Kdo by se v té době pohyboval spíš v Čechách, pro něj zahrají také tento den The Bugles na Gastrofestivalu na výstavišti v Lysé nad Labem. Už v 11h30.

V sobotu 10. zajděte do jihlavského klubu Soul Music na kapelu Brouci Band. Zahrají zde od 21h.

V pátek 16. se jděte odreagovat s The Bugles v kulturním zařízení v Loděnici. Začátek ve 20h! A pozor: Tento večer se tam koná celý Beatles program - od 17h45 se zde bude promítat film A Hard Day's Night, tak to bude určitě super! Více informací zde.

Ve středu 21. zahrají The Backwards v Jiráskově divadle v České Lípě. Koncert začíná v 19h.

Čtvrtek 22. zpříjemní obyvatelům či návštěvníkům Jablonce nad Nisou opět Backwards, kteří tu v rámci svého turné u příležitosti 20. výročí existence kapely zahrají v Městském divadle od 19h.

24. října se v brněnském klubu Sono bude konat velká akce - Rock'n'roll circus, kde zahrají rovnou čtyři kapely: Led Zeppelin Myst Revival, Pink Floyd Revival Distant Bells, Guns'n'Roses Revival ze Slovenska a hlavně Saville Row (Beatles, RS, Who, Jimi Hendrix, Kinks...)
V pražském klubu Vagon toho dne koncertují Professor, jako vždy od 21h.

A na Backwards můžete zajít i 29. října, tentokrát do Hradce Králové, kde zahrají od 19h v Adalbertinu.

Víte ještě o něčem jiném?