Danny Collins

10. srpna 2015 v 11:10 | Czewa |  Filmy
Film Danny Collins není o Beatles a popravdě podle mého názoru není ani moc dobrý. Proč o něm teda vlastně sakra píšu? A proč byste vy měli trávit svůj drahocenný čas čtením těchto slov? Něco beatlesovského a něco dobrého na něm přece je. A nebojte, nebude to dlouhé povídání :).

Nový film z letošního března od amerického režiséra a scénáristy Dana Fogelmana má tři přednosti: V hlavní roli hraje skvělý Al Pacino. Jeho motivem je dopis od Johna Lennona. A uslyšíte v něm spoustu Lennonových písniček.

Příběh šedesátileté hvězdy, popového zpěváka opilého showbyznysem, věčně pod vlivem všeho možného, znuděného, který se najednou rozhodne začít nový život, po třiceti letech napíše novou píseň, začne se zajímat o svého dávno ztraceného syna a jeho rodinu, přitom však zůstává věrný životnímu stylu rockera, čili alkohol, Hilton, flirtování s krásnými ženami atd., není asi ničím překvapivým. Zkrátka americká romantická komedie.

Když se k tomu ale přidá fakt, že Dannyho Collinse, opravdu nesympatickou postavu, skvěle zahranou Al Pacinem, natolik ovlivní zrovna dopis Johna Lennona, který se k němu po třiceti pěti letech dostane, hned se nám film jeví zajímavěji. Obzvlášť, když se k tomu přidá fakt, že je inspirovaný skutečnou událostí, kdy folkovému zpěvákovi Steveovi Tilstonovi přišel docela dost opožděný dopis od Johna a Yoko. A ještě takový motivační. Ať se nenechá změnit penězi a že pro něho vždy musí zůstat tím nejdůležitějším hudba. Dobrá hudba.

Té je naštěstí ve filmu dost, soundrack obsahuje asi 9 písniček ze sólové dráhy Johna Lennona. Takže pokud máte rádi Ala Pacina, Johna Lennona a neosypete se z amerického klišé, koukněte.

Zdroj obrázku: http://www.newsobserver.com/entertainment/movies-news-reviews/article17879111.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TT | E-mail | 11. srpna 2015 v 1:15 | Reagovat

Opravdu se ten film spíš jen přiživuje na písničkách JL. Ale vysloveně neuráží. A radostné zjištění je, že ty písničky ani takto průměrný film v nejmenším nediskredituje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama