Beatles v Paříži

28. června 2015 v 20:15 | Czewa |  Zajímavosti
Trávím své léto ve Francii, tak si říkám, že by to chtělo nějaký článek o spojitosti Beatles a této země plné vína, sýrů, velice normálních i velice šílených Francouzů a tak. Kromě známého "Michelle, ma belle, sont les mots qui vont très bien ensemble" patří asi mezi nejdůležitější body této spojitosti série koncertů Beatles v Paříži. Beatles zde strávili tři týdny v zimě roku 1964.


Poté, co kluci 12. ledna odehráli koncert v londýnském Palladiu, se sotva nadechli a 14. ledna s nimi na palubě už letadlo svištělo přes kanál La Manche. Tedy, Ringo dorazil až den později.
15. ledna 1964 se už kompletní skupina procházela po Champs Elysées a dalších pařížských slavných místech, aby si je mohli natočit a vyfotit lidi z tisku a televize.
Další den, 16. ledna se Beatles pustili do koncertování. Koncerty se konaly v pompézních prostorách pařížského divadla Olympia. Ranní show proběhla před vyprodaným sálem plným nadšené mládeže, jak to v té době nebylo výjimkou. Ten den se konalo ještě večerní představení, kam dorazili hlavně starší generace než na ranní show, vyžehlení Francouzi v oblecích a večerních róbách, jak se do takového prostoru hodilo. "Les Beatles" [le bitéls :D] tu poté koncertovali každý den (kromě dvou days off - 21. a 28. ledna) až do 4. února, kdy se vrátili zase na chvíli domů. Každé představení zahrnovalo zhruba tyto písničky: From Me To You, Roll Over Beethoven, She Loves You, This Boy, Boys, I Want To Hold Your Hand, Twist And Shout a Long Tall Sally. Některá však byla kratší anebo se v nich něco vyměnilo.
Kromě těch pěkných stránek pařížského turné, díky kterým máme fotku Beatles před Eiffelovkou nebo díky kterým se ukázalo, že i Francouzi milují Beatles, se však vyskytlo i pár problémů. Tak nějak samozřejmé už byly davy zběsilých fotografů, kteří se někdy i porvali. Na jednom z prvních koncertů došlo i k technickému problému: pojistky pařížského divadla třikrát vybouchly, protože nebyly tak nějak zvyklé na proud z moderních zesilovačů kapely.

No jo, ale tak není všechno jednoduché a Beatles to zvládli. Francouzi je dnes sice nemilují tolik jako Španělé (ale to asi málokterý národ dokáže překonat, tedy hlavně co do aktivity na youtube a sociálních sítích), ale Paul McCartney sem zavítá při většině svých evropských turné a o fanoušky rozhodně nouze nemá. Tak se jdu naladit na bitéls po francouzsku, přeju vám vše magnifique!

A tady video se záběry z pařížských koncertů Beatles a reportáže z té doby:

Zdroj obrázku:
http://thebeatlesnews.livejournal.com/152443.html?thread=894843
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama