Vivir es fácil con los ojos cerrados

19. května 2015 v 13:28 | Czewa |  Filmy
Po dlouhé době jsem zhlédla film svou tématikou tak trochu beatlesácký. V plánu jsem to měla už dlouho, ale byl k dispozici jen španělsky a titulky žádné. Tak jsem se začala učit španělsky (no jasněže jenom kvůli tomu!) a teď už jsou k dostání i anglické titulky, takže hurá! Podívala jsem se na Vivie es fácil con los ojos cerrados, v překladu Living Is Easy With Eyes Closed, pár dnů před zkouškou ze španělštiny, abych neměla pocit z úplně proflákaného večera :).
Bohužel mě film, který natočil roku 2013 David Trueba, celkově trochu zklamal, ale na to jsem bohužel u španělských filmů zvyklá. Jednou jsem dokonce, tuším, z jednoho odešla z kina, ale už naštěstí ani nevím, jak se jmenoval nebo o čem byl (pravděpodobně o ničem).
Námět, který mě na film Vivir es fácil con los ojos cerradostí nalákal, byl opravdu dobrý, o tom žádná. Rok 1966, Antonio, učitel angličtiny v Madridu, miluje Beatles a to se výrazně ukazuje i v jeho hodinách. Rozebírá se svými žáky texty od Beatles a užívají si výkřik "Help!" (což se posléze ukáže jako takové motto filmu). No a tento milý pán středního věku se dozví, že do města Almería přijede John Lennon natáčet film Jak jsem vyhrál válku. A tak sedne do svého zeleného fiatku a vydá se na cestu. Jeho dobré srdce zaviní, že dobrodružství stráví ve společnosti dvou mladíků, slečně "v problémech" a šestnáctiletého chlapce tak trochu utíkajícího z domova, a jede s nimi do neznáma.
Peripetií ve filmu moc nečekejte. Lennona sice Antonio nakonec uvidí, ale scéna to je dost nerealistická, vzhledem k tomu, že z karavanu vyleze postavička z kytarou a vtáhne hosta dovnitř. Myslím, že John by takhle fakt nikoho nepřivítal. I když kdo ví? Nechci říct, že jsem se úplně nudila, ale chybělo tam víc zápletek a zajímavých informací (třeba z minulosti "účastníků zájezdu" apod.) Takto divák jen tuší, sleduje vztahy postav.
Mně tento film nedal nic nového. Ano, líbila se mi postava Antonia, hodného, starostlivého a Beatles nadevše milujícího, zoufalé, avšak navenek silné Belén i roztomile neposkvrněného Juanja (kterého při prvním setkání díky Juanjovým delším vlasům nazve Antonio "el bitél", což zní fakt vtipně).
Příběh je pěkný, ale chybí tomu písničky (na konci zazní jen cover Strawbery Fields Forever) a tak nějak víc chutí. Takže doporučuju hlavně těm, kteří mají rádi cokoli s Beatles a nevyžadují přílišnou akci.


Zdroj obrázku: http://www.elseptimoarte.net/peliculas/vivir-es-facil-con-los-ojos-cerrados-8191.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Harlow | 22. května 2015 v 21:56 | Reagovat

Myslím, že film z ktorého si odišla sa volal 300 metrov nad zemou alebo tak dajako, pretože tento španielsky film bol 3 hodinový a nudný. to ale bolo o inom.
Podľa tvojho opisu to vyznelo celkom dobre :-) Pozerať to, sa ale nechystám.

Tvoj blog musí ostať navždy, lebo o Beatles je najlepší!!! ;-)
A áno odchádzam o necelé dva mesiace. O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama