Postcards from Paradise

20. dubna 2015 v 13:57 | Czewa |  Sólová alba
Jak si určitě mnozí z vás všimli, na konci března vyšlo Ringovo nové sólové album pojmenované Postcards from Paradise. Jedná se už o 18. sólovou desku bývalého bubeníka Beatles, který se v ní opět zpovídá z minulosti - Ringo se prostě rád vrací ve vzpomínkách, nostalgie je jeho druhé jméno. Takže žádné Not Looking Back, jak se jmenuje jedna z písniček na albu.

Titulní písnička se objevila na Twitteru už v lednu, video k ní pak 5. března. Ringo v ní poukazuje na mnoho písniček od Beatles (vypište je a zúčastněte se soutěže!). Hudebně to podle mého názoru není žádná sláva, ale textová slepenice je vlastně docela zábavná. A video se mi líbí moc. V jiné písničce Ringo zpívá třeba o kapele, ve které hrál před tím, než se přidal k Beatles, Rory and the Hurricanes.


Co vás ale asi zajímá více, je hudební stránka Ringova nového alba. Žádná z písniček na albu není jako obvykle dílem jen Ringa Starra - při skládání mu pomáhali další hudebníci, stejně tak samozřejmě u nahrávání. Ringova filosofie totiž praví (samozřejmě kromě hesla "Peace and love" :D): "Když se u mě stavíš a umíš hrát, budeš na desce". Na nahrávání se tak kromě samotného Ringa podílelo dalších patnáct hudebníků, mezi nimi třeba Joe Walsh nebo David Steward a další bývalí členové různých více či méně slavných kapel, kteří tvoří Ringův "All-Starr Band". Celé album produkoval sám Ringo Starr.

Kdo má rád Ringův hlas, může ho na písničkách zaujmout alespoň ten - mně osobně žádná z nich nezaujala natolik, aby o ní stálo napsat něco víc. Přijdou mi všechny takové ucajdané a Ringův hlas tomu bohužel moc nepomáhá. Ty rychlejší v sobě zase mají takový jakoby zábavový kýč. Nicméně věřím, že nějaké příznivce si exBeatle i tímto počinem získal nebo získá.

Tak si album poslechněte a dejte vědět, jak se vám líbí.


Tracklist a autoři písní:

1. Rory and the Hurricanes - Richard Starkey a Dave Steward
2. You Bring the Party Down - Richard Starkey a Steve Lukather
3. Bridges - Richard Starkey a Joe Walsh
4. Postcards from Paradise - Richard Starkey a Todd Rundgren
5. Right Side of the Road - Richard Starkey a Richard Marx
6. Not Looking Back - Richard Starkey a Richard Marx
7. Bamboula - Richard Starkey a Van Dyke Parks
8. Island in the Sun - Richard Starkey, Todd Rundgren, Richard Page, Steve Lukather, Gregg Rolie, Warren Ham, Gregg Bissonette
9. Touch and Go - Richard Starkey, Garry Burr
10. Congirmation - Richard Starkey, Glen Ballard
11. Led Love Lead - Richard Starkey, Gary Nicholson
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Victoria♥ ~ ultimate-adelaidekane | Web | 20. dubna 2015 v 14:09 | Reagovat

Najviac sa mi páči Led Love Lead:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama