Charles Manson

22. března 2015 v 0:14 | Czewa |  Zajímavosti
Co takhle trochu krve do celé té krásy? Povím vás něco o jednom šílenci, který si písničky od Beatles vyložil po svém.
Jmenoval se Charles Manson, narodil se roku 1934 v Ohiu šestnáctileté matce, která byla brzy zavřená za loupež v benzince... No, prostě docela problémová rodinka.


Sám Charles Manson pak začal krást a byl dvakrát zavřený (než ho teda zavřeli potřetí). V druhé polovině 60. let, poté, co ho podruhé propustili z vězení, založil sektu nazvanou Manson Family. Shromáždil skupinu lidí, které přesvědčil o tom, že je nový mesiáš, který bude svou "rodinu" držet navždy pohromadě. Mohla za to nejen jeho chorá mysl, ale asi i dlouhá léta strávená ve vězení, kdy četl knihy o scientologii, bibli a hledal i to, co se najít nedá.
Kdo ví, proč si vybral zrovna Beatles jako záminku pro své děsivé činy. To asi ví fakt jen bůh. Nebo ti čtyři andělé z biblického Zjevení svatého Jana, kteří prý byli Beatles. "A z kouře vyšly na zem kobylky (to jako prý BEETLES) a těm byla dána moc...", "... a obličeje jejich jako obličeje lidské, a měly žíně jako vlasy ženské..." (Beatlesácká hára) a "z úst jejich vycházel oheň a kouř a síra" (to jako elektrické kytary a zpěv Beatles). Ehm.
Mansonova rodina sídlila v Death Valley, kde její pobláznění členové mimo jiné studovali alba Beatles, zejména Bílé dvojalbum. V něm našel Charles Manson mnoho dvojsmyslů, které tam však spíš nebyly, než byly. Interpretoval tak mnoho písní od Beatles jako rasistické narážky a jasné pobídky k vraždám.
Jen tak pro příklad, (bohužel nelze říct pro pobavení): Píseň Blackbird, krásná Paulova balada, prý je o radikální americké skupině Černí panteři, kteří chtěli zničit bílou rasu. Piggies, Georgeova úsměvná hudební hříčka, bylo v Mansonově podání označení pro bílé nepřátele černých, kteří by jim "pořádně nařezali", jak se v písni pěje. Rocky Racoon - "coons" znamená přece "negři", to je přece jasný! No a taková Happiness Is A Warm Gun, tam už se to Beatles ani nesnažili skrýt - prostě bang, bang, shoot, shoot, černoši zabijou bělochy!
Kapitolou samou pro sebe je story s Mansonovou interpretací Helter Skelter, skvělé hardrockové pecky od Paula. Charles Manson své "Rodině" nakukal, že je to slovo pro povstání, jasnou zkázu, při které černí zničí bílé.
Ti "čtyři andělé" ve Zjevení sv. Jana "byli připraveni na hodinu a den a měsíc a rok, aby usmrtili třetinu lidí." A tak co ďábelský "mesiáš" neudělal (tedy bohužel udělal), svolal svou rodinku a společně spáchali sérii děsivých vražd na třech různých místech. Při prvním útoku zabili pět lidí, mezi nimiž byla třeba i Sharon Tate, těhotná manželka režiséra Romana Polanského. Dalšími obětmi byli manželé, kolem kterých napsali pachatelé krví "smrt prasatům", vrazi je ubodali kuchyňskými noži a vidličkami, o kterých se v textu Piggies mluví. Kolem těl dalších obětí byly úryvky z Helter Skelter a Revolution No. 9.
Uf, tak nevím, jak se mi dnes bude spát. Manson a tři jeho pomocnice, které také vraždily, byli roku 1970 odsouzeni k smrti, ale nakonec mají doživotí. A my můžeme jen tápat, proč proboha takoví lidi existují, Beatles za to teda určitě nemohou. Možná se chtěl prostě jen stát slavným (což se mu vlastně povedlo) a umělecký úspěch moc měl, i když se pokoušel i nahrát nějaké písničky. Aneb jak řekl o Charlesovi Mansonovi John Lennon: "No, je to natvrdlý magor. Je jako všichni ostatní fandové, co v Beatles hledají nějakou mystiku. Nevím, co má Helter Skelter společného s tím, že někdo někoho ubodá."
Snad si to čtete až ráno. Radši si pak to White Album pusťte, bude vám hned jasné, že je plné lásky a míru.

Tak vypadá Charles Manson zhruba dnes:

Zdroj: Beatles encyklopedie a ingliš wikipedia, obrázky: http://www.newyorklantern.com/charles-manson-is-he-crazy/ a http://www.horrorsociety.com/2014/06/05/hoax-charles-manson-granted-parole/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama