21. Setkání beatlemaniaků

7. prosince 2014 v 20:44 | Czewa |  Aktuality
Včera se v Říčanech po roce opět konalo setkání fanoušků Beatles organizované Klubem beatlemaniaků. 21. večer plný koncertů byl i přes menší účast bezva. Vystoupily během něj tři kapely a dva speciální hosté, kteří přijali pozvání předsedy klubu, Jiřího Svátka.

Poté, co na plátně dohrál krátký film z koncertu Beatles, se slova ujal Jirka Svátek a za poslechu Imagine jsme si vzpomněli na Johna Lennona a George Harrisona. Poté už na podium nastoupila první kapela, Neo Chess Sunny RnR Band z Ostravy. Ti nasadili následujícím kapelám vysokou laťku, protože svou interpretací rock'n'rollových pecek nás diváky okouzlili. Hráli věci od Chucka Berryho, Little Richarda a hodně raných skladeb z repertoáru Beatles jako třeba Ain't She Sweet, All I've Got To Do, Young Blood a od nich i klasičtější věci jako Can't Buy Me Love, I Saw Her Standing There nebo You've Got To Hide Your Love Away. Z čtyřčlenné kapely sálala energie, zpěvák měl stylový mikrofon a střídal akustickou kytaru za elektrickou. U sólového kytaristy byla škoda toho, že zpíval jen potichu nebo vůbec v místech, kdy měl dělat vokály, a ty tam pak chyběly. Jinak to ale byla opravdu paráda!Během přestávky, kdy se za oponou instalovala druhá kapela večera, přišel do popředí podia opět Jirka Svátek se svým prvním speciálním hostem, kterým byl umělecký sklář Jan Huňát. Ten zde byl pozván proto, že se mu snad jako jedinému Čechovi podařilo strávit pár hodin v přítomnosti Ringa Starra, jehož obtisk ruky do skla vytvářel pro svou sbírku. Sympatický mladý umělec vyprávěl, jak měl Ringo narážky na jeho těhotnou ženu, která je fotila, jak měl na sobě teplákovou soupravu od Nike a odpovídal na všechny dotazy položené lidmi z publika. Nejzajímavější ale bylo asi samotné dílo, které vypadá opravdu pěkně.Druhou vystupující kapelou na 21. Setkání beatlemaniaků byli The Boom z Ústí nad Labem, kteří hrají Beatles již od roku 1990. Z jejich vystoupení bylo poznat, že hrají už hodně dlouho. Hudebně měli písničky pěkně zvládnuté, šly jim hlavně vícehlasy. Druhou stránkou toho byl však nedostatek energie, kterou při hraní vyjadřovali. Kromě "Johna", který zpíval asi nejlíp, akorát byl asi nemocný, si to nějak nikdo moc neužíval, aspoň to tedy nedával najevo. A taky se netrefili na TEN akord v A Hard Day's Night, což se odpouští těžko. Nicméně pravdou zůstává, že The Boom přivedli na podium asi nejvíc tanečníků z publika.


Po The Boom na podium Jirka Svátek opět pozval speciálního hosta, kterým byl Martin Maxa. Ten sice s Beatles nemá moc společného a nenechal se přemluvit, aby od nich něco zahrál, ale přesto svými písněmi a příjemným vzhledem upoutal část diváků. Já mezi ně teda nepatřila, Maxa zpívá dobře, ale ty písničky nejsou mým šálkem kávy. Takže tak.


Kapela, která ale přišla na stage po něm a hrála až do popůlnočních minut, to všechno napravila. Moji milí Professor, i když bez Collina (a bez Toma), byli jako obvykle skvělí. Hráli Beatles, rock'n'rolly, Johna Lennona a taky si střihli Slunečný hrob od Blue Effect, což se mi líbilo. No a ty to prostě baví, i když hrají už taky pěkně dlouho. Skvěle jsem si zatancovala a zavzpomínala na Beatles. A tak se těším zase za rok na další beatlesácké setkání!


Další fotky "tvrdého beatlesáckého jádra":


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jakub | E-mail | 8. prosince 2014 v 3:24 | Reagovat

Máte prosím více fotografií? uložíte je třena na rajče? Díky Jakub

2 Vašek | 8. prosince 2014 v 17:37 | Reagovat

Dovolím si těžce nesouhlasit.

Neo Chess Sunny hráli strašně, beatlesácké písničky jim vůbec nesedly - rokenroly byly také nepovedené, ale rozhodně lepší než beatlesovská tvorba. Stylový mikrofon není všechno.
Možnost přidávat jim vlastně vydyndal od publika Jirka Svátek. Nezasloužili si přidávat a taky moc lidí nechytli (během jejich setu tančili všehovšudy čtyři lidi?).

The Boom byli vynikající. Vyčítat jim "netrefení se" do úvodního akordu v A Hard Day's Night je silně úsměvné.
(Neo Chess se nedokázali trefit do ničeho, včetně sladění vokálů, a kupříkladu by se jim zase dalo vytknout, že zpěvák řekl, že I'll Get You je béčko From Me To You.)

Obě kapely bohužel těžce doplatily na hluchého zvukaře.
U Neo Chess byl slyšet pouze leader hlavně kvůli tomu, že druhý zpěvový mikrofon byl evidentně silně utlumen, o sólové kytaře ani nemluvě. A ani akustickou kytaru nebylo moc slyšet (možná to bylo lepší, při pár zkusmých drnknutích měla zvuk jak plechovka na ulici).
U The Boom to bylo ještě horší. Sólový kytarista se může snažit, seč může (ublížilo to hlavně v Taxmanovi), ale když zvukař ani u svého mixpultu neslyší, že sólovka NENÍ slyšet (a nebyla, jak jsem si ověřil), tak je někde něco špatně. Když jsem ho šel upozornit, tak na Here Comes The Sun a Something sólovku vytáhl (vyšly výborně), na The End už to bylo zase nanic.

Professoři bez komentáře, skvělí. A jak se mají hrát rock'n'rolly, to se mohli Neo Chess Sunny přiučit u professorského podání Blue Suede Shoes.

Jo, a poznámka: Ain't She Sweet a Young Blood jsou rané skladby Beatles? To snad ne. ???

3 Czewa | Web | 9. prosince 2014 v 17:17 | Reagovat

[2]: Děkuju za komentář. Shodnu se s vámi na tom, že zvukař byl hrozný a doplatili na to všichni vystupující. Taky souhlasím, že hudebně na tom byli nejlépe Professor a nejhůře Neo Chess, ale mě se přesto líbil zpěvákův projev a ta energie, která z téhle kapely šla, je nezpochybnitelná. To mi u Boom opravdu chybělo. Professor ale byli nepřekonatelní, souhlas. Jinak ale nejsem žádný zvukař a recenze píšu prostě subjektivně, jak se to má. Takže akceptuju váš názor a vy mi zase nechte ten můj :).
A ty dvě písničky jsem myslela prostě z repertoáru Beatles, ale máte pravdu, je to nejasné. Nějak to změním, díky.

4 Czewa | Web | 9. prosince 2014 v 17:18 | Reagovat
5 STANDA | E-mail | 25. ledna 2015 v 18:03 | Reagovat

JSEM BOHUŽEL BÝVALY A TAKÉ JEDEN Z PRVNÍCH ČLENŮ BEATEMENIE, PŘEČETL JSEM SI NÁZORY NA SETKÁNÍ, ALE DLE MÉHO JSOU BEATLES NESMRTELNÁ SKUPINA. JEN KDYBY SETKÁNÍ BEATLEMANIAKU BYLO DŘÍV A NEŽ AŽ V PROSINCI, KDYSI JSEM TOTO NSVRHOVAL(NEBYL JSEM SÁM) ALE BEZ ŮSPĚCHU.TAK ŽE NECHAT SETKÁNÍ TAK JAK JE, PROTO JSEM BYL NUCEN (BOHUŽEL ) OPUSTIT I KDYŽ NERAD KLUB. ALE VŠEM DOSAVADNÍM ČLENŮM PŘEJI VŠE NEJ!!!!!!!!!!!!!! MĚJTE SE BEATLESACKY

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama