Lennonka actually

19. listopadu 2014 v 21:29 | Czewa |  Aktuality
Milí čtenáři,
ještě jednou a naposledy pro kompletnost přidávám i zde svůj názor na kontroverzní akci umělců ze skupiny Pražská služba. Když mi první kamarád (děkuju!) poslal fotku s tou Lennonkou v bílé, docela ve mně hrklo, jestli to je fakt ona a kdo a proč to udělal. Pak se mi to rozleželo v hlavě a k autorům jsem začínala pociťovat sympatie. Teď jsem tím činem spíš nadšená, přijde mi to jako dobrý a vtipný způsob, jak dát prostor novým nápisům a nápadům a jak si připomenout svobodu, kterou tehdy - a vlastně stejným způsobem - komunistický režim bral.
Lennonova zeď slouží každému, kdo se chce vyjádřit - slovem či obrazem. A tohle bylo vyjádření, uznávám, neobvyklé, ale zajímavé a originální. Navíc to přináší i jiné asociace - očista před přeplněným světem, před turistickou atrakcí, kterou se Lennonka stala. Imagine. Nevinnost. Mír. White album. Prostě bílá a slovní hříčka - Wall is over, přitom není. Pryč je jen jedna z jejích podob, která se stejně den ode dne mění.
Takže nápad chválím a vybízím vás, abyste nenadávali a radši tam šli něco pěkného nakreslit - nechat to typickým sprejerům, kteří na ni vytvoří neoriginální graffiti, nechci. Začla jsem dnes a půjdu asi o víkendu - se žebříkem! Nemáte někdo pražský na půjčení?
Kdo se přidá?
Kdo?


Lidi malují (a milují)!

Mediální pozornost přilákala víc lidí a víc lidi přilákalo konečně i kytaristu!! (fascinuje mě, jak se najednou každý o Lennonku zajímá, když předtím jsem tam málokdy potkala Čecha. Moje články s aktuálníma fotkama Zdi mají najednou obrovskou návštěvnost, juhú :D)

Yes!
Ty graffiti dole se mi nelíbí...

No a ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka | E-mail | 21. listopadu 2014 v 18:00 | Reagovat

Nejdřív jsem byla trošku v šoku, ale pak jsem si řekla, že je to vlastně fajn, když se uvolní prostor pro nové vzkazy a poslední dobou jsem tam vídávala jen cizince, takže s tebou souhlasím:)

2 Czewa | Web | 27. listopadu 2014 v 22:22 | Reagovat

[1]: to jsem ráda! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama