Listopad 2014

Včera jsme si zavzpomínali na George...

30. listopadu 2014 v 15:43 | Czewa
Před třinácti lety nás opustil George Harrison, který nám tu ale zůstal díky

hudbě

a myšlenkám!
Pozvánka na prosincové akce

27. listopadu 2014 v 23:05 | Czewa |  Aktuality
Listopad se nám pomalu brzy přehoupne v prosinec a jelikož vím alespoň o dvou velkolepých super akcích, tak se s vámi podělím a snad vás na něco nalákám.

Příští sobotu 6. prosince se v Kulturním domě v Říčanech uskuteční již 21. Setkání beatlemaniaků. Na akci vystoupí hned tři skupiny a ještě speciální host. První kapelou budou rock'n'rolloví Neochess sunny RnR Band, kteří jistě roztancují publikum. Dále přijde na parket skupina The Boom, Beatles revival z Ústí, kteří nám zahrají některé hity našich oblíbenců z Liverpoolu. Následovat je budou mí oblíbení pražští Professor, kteří k Beatles přidají i pár sólovek od Johna Lennona, nějaké ty rock'n'rolly a kdovíco ještě. Jako speciální host večera do Říčan dorazí zpěvák a herec Martin Maxa, který Beatles miluje. Také se zde můžete zeptat uměleckého skláře Jana Huňáta, který vyřezával do skla otisky dlaně Ringa Starra, na co jen budete chtít, koupit si nějaký ten Beatles-suvenýr, pobavit se s umělci a beatlesáckými přáteli nebo si prohlížet prezentaci mojí výroby :D. No ale nejlépe vám bude samozřejmě na parketu!

Hned další sobotu 13. prosince si zase budou moct užít Brňáci nebo ti, co do Brna jezdí rádi jako já. Nebude se jednat vyloženě o Beatles akci, ale o Rock'n'roll Circus, kde zahraje celkem pět výborných revivalových kapel. Představí se vám Led Zeppelin Cover Band Myst, Pink Floyd Revival Distant Bells, Guns and Roses revival z Bratislavy, moji nejnejnej Saville Row (a ti hrají Beatles a Who a Stouny a Kinks a Hendrixe a samý takový dobrý věci!) a ještě Alice Cooper Revival. Akce se bude konat od 18 hodin v novém brněnském klubu Sono, kde to prý je zvukově nejlepší a bude to prostě bomba.

19. prosince se v pražské restauraci U Vodárny na Vinohradech bude konat vánoční koncert kapely The Basketles, Beatles revivalu, na kterém jsem ještě pořád nebyla.

23. 12. pak Vánoce oslaví The Beatles Revival Band z Kladna v tamním Domě kultury.

Tak si to nenechte ujít a užijte si prosinec jak se patří!

Lennonka actually

19. listopadu 2014 v 21:29 | Czewa |  Aktuality
Milí čtenáři,
ještě jednou a naposledy pro kompletnost přidávám i zde svůj názor na kontroverzní akci umělců ze skupiny Pražská služba. Když mi první kamarád (děkuju!) poslal fotku s tou Lennonkou v bílé, docela ve mně hrklo, jestli to je fakt ona a kdo a proč to udělal. Pak se mi to rozleželo v hlavě a k autorům jsem začínala pociťovat sympatie. Teď jsem tím činem spíš nadšená, přijde mi to jako dobrý a vtipný způsob, jak dát prostor novým nápisům a nápadům a jak si připomenout svobodu, kterou tehdy - a vlastně stejným způsobem - komunistický režim bral.
Lennonova zeď slouží každému, kdo se chce vyjádřit - slovem či obrazem. A tohle bylo vyjádření, uznávám, neobvyklé, ale zajímavé a originální. Navíc to přináší i jiné asociace - očista před přeplněným světem, před turistickou atrakcí, kterou se Lennonka stala. Imagine. Nevinnost. Mír. White album. Prostě bílá a slovní hříčka - Wall is over, přitom není. Pryč je jen jedna z jejích podob, která se stejně den ode dne mění.
Takže nápad chválím a vybízím vás, abyste nenadávali a radši tam šli něco pěkného nakreslit - nechat to typickým sprejerům, kteří na ni vytvoří neoriginální graffiti, nechci. Začla jsem dnes a půjdu asi o víkendu - se žebříkem! Nemáte někdo pražský na půjčení?
Kdo se přidá?
Kdo?


Lidi malují (a milují)!

Mediální pozornost přilákala víc lidí a víc lidi přilákalo konečně i kytaristu!! (fascinuje mě, jak se najednou každý o Lennonku zajímá, když předtím jsem tam málokdy potkala Čecha. Moje články s aktuálníma fotkama Zdi mají najednou obrovskou návštěvnost, juhú :D)

Yes!
Ty graffiti dole se mi nelíbí...

No a ne?

To fakt?

17. listopadu 2014 v 23:13 | Czewa |  Aktuality

Zdroj: Facebook...

Podzimní Lennonova zeď

11. listopadu 2014 v 21:56 | Czewa |  Aktuality
Tady je pár fotek dnešní podoby Lennonky. Já mám furt ten samý sprej :). Nikdo tam nehrál :(. Kluci, polennonšte se!


Peace and love, my dears!

I Want To Tell You

8. listopadu 2014 v 23:07 | Czewa |  Písničky
Na albu Revolver jsou rovnou tři skladby od George Harrisona a jednou z nich je právě I Want To Tell You. George se v ní zpovídá ze své frustrace z toho, když člověk nedokáže správně formulovat své myšlénky. Je to o lavině myšlenek, které snad ani slovy popsat nejdou. A s těmito pocity George také skládal hudbu k I Want To Tell You, která není vůbec obvyklá. Začátek - "fade in" - se brzy promění v těsnou harmonii, která však sklouzne ke zvláštní dizonanci. Už při slovech "drag me down" mi běhá mráz po zádech, je to prostě zvláštní. A ten další akord, při kterém George hraje E7 a k tomu na klavír F, prý nikdy nikdo jiný nikde předtím nepoužil. A tento nelibozvučný akord mu seděl k tomu, co píseň vyjadřovala. K frustraci.
Pracovní název písničky byl Laxton Superb', název jedné odrůdy anglických jablek. Už jednou - při tvorbě Love You To - George použil jako pracovní název jablka, v tomto případě to byly Granny SmithKdyž se George Martin zeptal George Harrisona, jak se bude písnička jmenovat, odvětil "I Don't Know", čímž vznikl ještě i druhý pracovní název. Vtipálek. 6. června 1966 už se však jednalo o I Want To Tell You.
Beatles natočili většinu písničky 2. června 1966, další den ještě dodělali nějaké věci a nahrávka tak byla celkem rychle na světě. Paul natočil basovou linku zvlášť, aby se mohl soustředit na zpěv harmonií.
Já si cestu k I Want To Tell You našla až nedávno, vždycky mi ty akordy přišly takové strašidelné :). Ale má to svoje kouzlo! Co si o ní myslíte vy?


Text:
I want to tell you
My head is filled with things to say
When you're here
All those words they seem to slip away

When I get near you
The games begin to drag me down
It's all right
I'll make you maybe next time around

But if I seem to act unkind
It's only me, it's not my mind
That is confusing things

I want to tell you
I feel hung up and I don't know why
I don't mind
I could wait forever, I've got time

Sometimes I wish I knew you well
Then I could speak my mind and tell you
Maybe you'd understand

I want to tell you
I feel hung up and I don't know why
I don't mind
I could wait forever, I've got time

I've got time
I've got time