Červen 2014

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

19. června 2014 v 22:37 | Czewa |  Filmy
Roku 1978 byl pod vedením Michaela Schultze natočen film Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, na který jsem se před chvílí dodívala. No a musím říct, že to byla celkem síla... Věděla jsem dopředu, že se nejedná o moc kvalitní film, ale stejně jsem byla poněkud překvapená, jak moc přehnané to všechno bylo.
Příběh začíná v malém městě, kde se zrodí zázračná kapela Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band se svým frontmanem Billym Shearsem. Ti se proslaví zanedlouho i ve světě a šíří lásku prostřednictvím super hudby. Cestou potkávají rozličná dobrodružství, zrady, únosy, vztahy... A bojují proti nové filosofii založené na penězích a nenávisti. Dobrodrůžo... Bohužel celý film je plný kýče. Srdíčka, světla, barvy, kouzla... Až se v tom všem vlastně ten "příběh" ztratí a vy se zapletete do spleti klišé. Ano, možná je to i tím, že jsem ten film viděla v angličtině bez jakýchkoli titulků, takže jsem nerozumněla úplně všemu, ale přesto se mi zdá, že tam těch efektů bylo příliš.
Film Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band je plný cover verzí Beatles písniček. Většinu z nich zpívají Bee Gees, kteří hrají slavnou kapelu Billyho Shearse. Kromě nich se o cover verze zasloužili Aerosmith, Alice Cooper, Earth, Wind And Fire a nakonec i Billy Preston, který vlastně všechno spasí a všechny zachrání svou verzí 'Get Back'.
Ve filmu se objeví různé verze většiny písní z alb Sgt. Pepper's... a Abbey Road. Písničky jsou to samozřejmě skvělé a provedení většinou také ušlo, ale to platí i pro Across The Universe, o dost mladšim muzikálu, ale podle mého méné kýčovitém a šíleném. Nelituju toho, že jsem ten film viděla, dokonce jsem se i dodívala, takže to zas až tak hrozné nebylo, ale znovu už po tom asi toužit nikdy nebudu. Aspoň jsem to mohla oprávněně zkritizovat :). A co vy, viděli jste už Seržanta z osmasedmdesátého?
Jestli ne a stále po tom toužíte, tady je celý snímek na youtube. (nebo koukněte aspoň na nějakou scénku, ať si uděláte představu :) ). Bohužel bez titulků.

(image from:http://www.barnesandnoble.com/w/dvd-sergeant-peppers-lonely-hearts-club-band-peter-frampton/3933907?ean=25192041525)

Co chci Pólovi říct k 72. narozkám

18. června 2014 v 9:44 | Czewa |  Aktuality
Ahoj, Paule... Už jsme se zas dlouho neviděli. Mám různé kamarády, ale s nikým z nich se nevídám až tak málo... Jako chápu, že máš nabitý program, ale čas na starou kamarádku by sis občas mohl najít. Aspoň že tě občas náhodou potkám, z toho mám vždycky radost přinejmenším celý den.
Taky, stejně jako všechny ty potrhlé Američanky, co nasdílely milion fotek, doufám, že jednou to video "Save Us" uděláš a třeba tam i budu já, nebo nebudu, stejně jsem ráda, že mám aspoň hezkou profilovku na facebooku :P. Ptá se mě na to totiž vždycky jeden vrátník na koleji, co viděl, jak to venku fotíme. Vždycky když utíkám ven na autobus a on tam sedí, zeptá se, co s Paulem :).
Anyway, stále vzpomínáme na Varšavu, Hey Paula, kouzelného dědečka... Děkuju za všechno, za ten zážitek a za všechny ty písničky, které mi vrtají hlavou.
A co jsem to vlastně chtěla... Happy Birthday to ya! We're gonna have a good time. Hlavně buď stále tak akční, skládej, zpívej, bav se a směj se. With love from me to you <3.


P.S. Pořád si ještě občas zahraješ na holku, jako v Another Girl? Je to super...

Long Long Long

13. června 2014 v 13:19 | Czewa |  Písničky
Písničku Long Long Long od George Harrisona jsem si poslední dobou zamilovala. Byť její text může vyznít jako prvoplánová milostná píseň o někom, kdo ztratil a zase našel svoji lásku, George prý myslel na Boha. To je ale už na každém z nás, jak si slova vyložíme... Vždyť to je na textech to nejlepší, ne hledat, co myslel autor, ale hledat, co v tom vidíme my sami.
Hudební inspirací byla Georgeovi písnička Sad Eyed Lady Of The Lowlands od Boba Dylana z roku 1966, přechod z D přes E moll, A a zpět na déčko se Georgeovi tolik líbil, že ho použil i ve své písničce.
Long Long Long je něžná balada z druhé desky Bílého dvojalba. Taky ji máte rádi?


It's been a long long long time,
How could I ever have lost you
When I loved you.

It took a long long long time
Now I'm so happy I found you
How I love you

So many tears I was searching,
So many tears I was wasting, oh. Oh--

Now I can see you, be you
How can I ever misplace you
How I want you
Oh I love you
You know that I need you.
Ooh I love you.

A tady je ta Dylanovka, slyšíte podobu? V podání Joan Baez:

Po delší době fotky od Lennonky

7. června 2014 v 22:23 | Czewa |  Aktuality
Tak jsem šla jednou zase jen tak k Lennonově zdi a za slunečného dne jsem udělala pár fotek, které si tu můžete prohlédnout. Zítra to tam bude už třeba zase jiné...


(ten třetí nápis se mi velmi líbí...)