60tá v 60ti v Nové Chmelnici

16. května 2014 v 15:25 | Czewa |  Aktuality
Včera, 15. května 2014, se v zrekonstruovaném klubu Nová Chmelnice na Jarově konala skvělá akce. U příležitosti oslav 60. narozenin jednoho z iniciátorů obnovení klubu zahrály v Nové Chmelnici čtyři výborné kapely s repertoárem převážně z 50. a 60. let. Během koncertů probíhala videoprojekce s beatlesáckými filmy Yellow Submarine a Help!, načež i s nahrávkou živého koncertu Beatles z Tokia. Videoprojekce byla sice ochuzená o původní zvuk, neboť do ní hrály kapely, ale vlastně to ani nevadilo. Člověk si například u Yellow Submarine mohl všímat mnohem víc vizuální stránky filmu, která teda stojí za to.
Co se týče samotných koncertů, jako první vystoupila country-rock'n'rollová skupina Fram Beat, která svým nasazením přilákala na parket první tanečníky. Kapela se zpěvačkou, steelkytaristou a jinak klasickým složením má ve svém repertoáru hity jako Blues Suede Shoes, Folsom Prison Blues nebo (trochu z jiné doby) Sweet Home Alabama.
Po krátké přestávce, kdy se o hudební program postaral DJ Jirka Svátek, předseda klubu Beatlemaniaků, nastoupili na pódium dva ze členů kapely Brouci Band ("John" a "Paul"), aby předvedli několik dvojhlasých skvostů od autorské dvojky Lennon/McCartney. Bylo to moc krásné, čisté, přirozené a bez příkras. Po chvíli se k nim přidali ještě dva členové z kapely And The End, kteří hráli jako poslední.
Třetí kapelou večera byli Second Band (super název :D), kteří hrají hlavně blues a rock'n'roll. Líbilo se mi, že z pětičlenné skupiny čtyři z nich zpívají, včetně bubeníka! (<3) Mezi jimi interpretované tituly patří některé české hity, ale hlavně ty zahraniční, například Hallelujah I Love Her So od Raye Charlese nebo Chains od Beatles.
Po poslední pauze vyplněné reprodukovanou hudbou 60. let nastoupila poslední skupina, And The End. Ti si na pozici baskytaristy prozměnu vypůjčili (asi na oplátku) "Paula" z Brouků. A hráli skvěle, věci od Kinks, Beatles, Who, Monkees, i nějaké české věci, třeba Olympic.
Příjemné prostředí klubu s výbornou živou hudbou a Beatles na videoprojekci... lepší kombinaci snad ani vymyslet nelze. Chválím tedy všechny, co se podíleli na rekonstrukci Nové Chmelnice a kdo se nebáli vstoupit do divokých vod pražských klubů, kde není lehké zůstat nad vodou, přestože hudba tam hraná je výborná. Doba je z tohoto pohledu fakt zlá...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama