Driving Rain

23. března 2014 v 15:12 | Czewa |  Sólová alba
Dobrý den. Dnes napíšu pár slov o sólovém albu Paula McCartneyho s názvem Driving Rain. Album produkoval Paul společně s producentem Davidem Kahnem a na nahrávání se podílelo vícero hudebníků, kromě Paula jeho současný bubeník Ale Laboriel Jr., kytarista Rusty Anderson, Paulův syn James McCartney, ale taky Eric Clapton.
16 skladeb na albu odráží různé skutečnosti, z největší části ale jistě Paulovu lásku k Heather Mills. Poslední skladba na albu pojmenovaná Freedom je Paulova reakce na teroristický útok z 11. září 2001. Paul sám seděl tou dobou v letadle v New Yorku a tato tragédie, které byl tak blízko, ho samozřejmě ovlivnila a přiměla k tomu napsat tuto skladbu o svobodě a zorganizovat benefiční akci The Concert for New York City.
Mně osobně se Driving Rain líbí, některé skladby samozřejmě víc a jiné míň, ale obecně ho hodnotím pozitivně. Mám velmi ráda písničky From A Lover To A Friend, Your Way nebo Back in the Sunshine Again, která hýří optimismem díky oběma autorům, jimiž jsou Paul a James McCartney.
Deska vydaná koncem roku 2001 se líbila také recenzentům, ale přesto se v Británii prodalo nejméně kousků z celé McCartneyho diskografie. Škoda, ale on to určitě přežil... Já myslím, že hlavní je ta pěkná hudba, která nám dělá radost a radost jistě bude dělat i dál :).
Fotka na obálce byla udělaná hodinkami, které v sobě mají foťák - zřejmě moderní vynález 20. století, který si Paul musel pořídit. Proto asi ta blbá kvalita, ale je to originální, to rozhodně :)).

(zdroj obrázku: http://macca-central.com/)

Tady najdete album na youtube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLDF12A3D4355ADAED
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama