The Chrobáky

16. prosince 2013 v 22:32 | Czewa |  Beatles Revival
Na jubilejním 20. celorepublikovém setkání beatlemaniaků v Říčanech u Prahy - které bylo mimochodem skvělé, děkujeme - zahrály dvě beatlesrevivalové kapely ze Slovenska. O Backwards, kteří bavili publikum v druhé půlce večera, poté, co svůj výkon předvedl Miro Žbirka, jsem sem už psala minulý rok. O první kapele, která přivedla většinu vyprodaného sálu na taneční parket, tu ještě však nepadla ani zmínka. Jedná se o slovenskou, konkrétněji bratislavskou kapelu the Chrobáky. A na úvod můžu říct, že to je přesně revival podle mého gusta.

Kluci Maťo, Kir, BuBu a Cica si na nic nehrajou. Oni prostě hrajou. A evidentně si to moc užívají. Každý člen skupiny je sám sebou, ale všichni dohromady jsou přitom dobře sehraní. Repertoár Chrobáků (a vůbec, roztomilé slovo pro brouky, n'est-ce pas?) je velmi rozmanitý. Na výše zmiňovaném koncertě předvedli kromě klasických raných hitů taky věci pozdější, například Lady Madonnu. No a objevilo se tam i několik velmi neobvyklých kousků, které si hoši náležitě vychutnali. Patří mezi ně určitě progresivní I Want You (She's So Heavy) nebo Paulovy sólovky Maybe I'm Amazed a Silly Love Songs. Využívali totiž toho, že jeden z hostujících hráčů se přidal k basákovi-klávesákovi Kirovi-Pal'ovi na klávesy. A šlo jim to moc pěkně.

Jistě by se na Chrobákách našly i nějaké chyby, například některé vícehlasy dost měnili od originálu, ale já je hledat nechci. Koncert Chrobáků byl skvělý, i když každá písnička byla trochu z jiného beatlesáckého soudku - nebo možná i právě proto. My totiž přece máme rádi Beatles, a tak nás každá jejich písnička potěší vždycky. Pro více informací o kapele se koukněte na její stránky http://www.thechrobaky.sk. Info o samotné kapele tam moc nenajdete, ale pěkné fotky a nějaké ty nahrávky ke stažení určitě. A mají je pěkně graficky zpracované, zdá se mi.

Tady ještě fotka ze soboty 7. prosince. Jiné fotky skupiny najdete na výše uvedených stránkách.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ela | Web | 17. prosince 2013 v 22:44 | Reagovat

Díky moc, a ano - to bych byla moc ráda, jen něco takového musím založit :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama