Brouci Band

6. prosince 2013 v 21:08 | Czewa |  Beatles Revival
Po delší době na vás chystám články o dvou beatlesrevivalových skupinách. Jako první napíšu o skupině Brouci Band, na které jsem byla v neděli 1. 12. ve Vagonu. Přestože pár věcí budu muset Broukům vytknout (ostatně, co by to jinak bylo za recenzi? :D), tento článek bude naštěstí spíš kladně hodnotící. A jakože jsem k revivalům hodně přísná, to víte.
Kdybych si byla bývala jako první přečetla, jak Brouci sami sebe chválí na svém webu, možná bych ten koncert vynechala. Nemám ráda, když o sobě někdo používá výrazy jako "dokonalá přesnost" nebo "absolutní špička". Nicméně, skupina složená z Ondřeje Skoumala (John), Jana Chvátala (Paul), Petra Kačína (George) a Petra Zemana (Ringa) se doopravdy nijak namyšleně nechová, spíš naopak působí skromně, mezi písničkami zbytečně nežvaní a jsou to zkrátka sympatičtí kluci. Samozřejmě si jako "správný" revival - jak já říkám - moc hrají na Beatles. Dobře, hádejte se se mnou, že o to přece revivalům jde, já vám to neberu, ale sama mám jiný názor. Viz jiné články o revivalech.
No, Brouci mají různé kostýmy z různých ér Beatles, všichni mají beatlesácké účesy (ale tuším že jen jeden paruku). Vzhledově sami o sobě Beatlesákům podobní nejsou, ale to se stává fakt málokdy a musela by to být obří náhoda. A navíc mě to vůbec nevadí :). Aspoň v něčem jsou "svoji" Nástroje používají přesně toho typu, jaké měli Beatles, což je zase super.
Co je ale na skupině Brouci Band nejlepší, je zvuk. Když člověk zavře u koncertu oči, opravdu, bez přehánění slyší Beatles. "John" je zvukař, tak je to asi tím. Mají perfektně vypilované vícehlasy, zvuk nástrojů a tak. Po zvukové stránce jsou prostě Brouci fakt nejlepší. Z toho, co jsem doposud slyšela. I lepší než všude opěvovaní Backwards. A originál Beatles samozřejmě nepočítám :).
Moje hodnocení:
1) Jak moc se jim daří být "Beatles" - Skvěle! Dávám 9/10
2) Jak jsou osobití, originální - tady to bude horší, ale je to revival, co chcete... aspoň nemají levorukého baskytaristu, takže 4/10
3) Výběr písniček? Výborný. Na začátku rané hity a pak přechod k pozdějším věcem. Hráli i takové věci jako "Strawberry Fields" nebo "Ballad Of John And Yoko". Moc pěkné, dávám 8/10.

Když budete mít příležitost, určitě si skočte na kluky zatancovat. Litovat nebudete.


Foto převzatá ze stránek skupiny http://www.brouciband.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Harlow | Web | 8. prosince 2013 v 10:02 | Reagovat

Ja som uz myslela, ze sa nikdy od revivalovej kapely nedockam Ballad of...
Ano ano, tvoje prisne hodnotenie pozname! Mali sme tu cest. haha
Tato skupina koncertuje iba v Cesku?
Co je zle na lavorukom bassakovi, ked im ide o napodobnovanie?

2 Ela | Web | 9. prosince 2013 v 17:47 | Reagovat

Páni! Pouštěla jsem si od nich pár songů a zní fakt skvěle, nevím tedy, jak moc je to upravované a jak zní na živo... chtěla bych to zjistit. Nevíš kde v nejbližší době vystupujou? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama