Vídeňská výstava fotografií Lindy McCartney

8. října 2013 v 14:03 | Czewa |  Aktuality
Paul McCartney nás pozval na zakončení vídeňské výstavy fotografií své zesnulé ženy Lindy, tak jsme jeli. Mrzelo nás totiž, když jsme zapomněli přijet na slavnostní vernisáž, kde byl Paul taktéž přítomen. Tentokrát jsme si ale výlet do nedaleké rakouské metropole včas naplánovali a vyšlo to.


Výstava se konala v Kunst Hausu. Dvoupatrová výstavní síň krásně barevné a velmi umělecké galerie na okraji centra Vídně nás provedla výběrem sto devadesáti fotografií známé umělkyně bez chronologického řádu, avšak určitě s velkým kouzlem. Snad i spontaneita samotné Lindiny tvorby inspirovala kurátora vídeňské výstavy k tomuto (ne)pořádku. V průběhu si divák mohl pročítat stručné texty o životě i díle Lindy McCartney a zhlédnout dva filmy: Greatful Dead (sedmiminutová koláž Lindiných fotek režírovaná samotným Paulem) a dokument Linda McCartney: A Life Through the Lens. Většinu fotek z výstavy můžete najít také v knize Life In Photographs, která se dala v Kunst Hausu koupit. Jsem ale přesvědčená, že vidět obrázky ve velkém v příjemném prostředí vídeňské galerie je o dost lepší. Taky tam byl ve vitrínce třeba výtisk časopisu Rolling Stone z roku 1968, který představoval průlom v Lindině kariéře: jako první ženě-fotografce se jí podařilo dostat svou fotku na titulní stranu toho slavného rockového plátku.

Z tvorby Lindy McCartney vyzařuje pohoda, přirozenost, láska k přírodě a lidem a její talent zachytit hloubku i běžných situací v pravý moment na správném místě. Od fotek rockových hvězd se dostala přes fotky Beatles až k soukromým fotografiím rodiny McCartneyů a uměleckým fotkám přírody, zvířat nebo cizích lidí z autobobilu a ulic.

Mně se výstava moc líbila, strávili jsme na ní víc než 2 hodiny, což o něčem vypovídá. Některé fotky byly snad ještě krásnější než ty druhé... Akorát Paul to nestihl :-/. Příště no :)).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama