Heather McCartney

10. února 2013 v 22:27 | Czewa |  Lidi s Beatles spjatí
Přišel čas napsat pár slov o další Paulově ratolesti, i když Heather je jeho nevlastní dcera. Moc se o ní nemluví, narozdíl od jejích sourozenců - umělců - přestože ona je také trochu umělkyně. Ale podobně jako její bratr James se spíš vyhýbá médiím a i to je mi na ní jaksi sympatické. Ani mě moc nezajímá její osobní život, spíš jen její osobnost.
Heather se narodila 31. prosince (pěkné to datum, což?) 1962 v Tucsonu v Arizoně. Její otec se jmenoval Melvin Seem a byl to americký geolog, se kterým se Linda Eastman však po roce a půl rozvedla. Když se do Lindy pak zamiloval Paul McCartney, jezdil za ní do Ameriky a o pětiletou Heather se často staral, asi v něm probudila nějaké otcovské pudy.

(http://elfernando009.wordpress.com/2010/10/10/heather-mccartney/)

Když si roku 1969 Paul Lindu vzal za ženu, adoptoval Heather. Ta se k němu s maminkou nastěhovala na Cavenish Avenue a přihlásila se do soukromé školy Robinsfield, kam však moc nezapadla. Se vznikem Wings se rozhodla jezdit s kapelou na turné...

S Marthou...
(http://www.allstarpics.net/pic-gallery/heather-mccartney-pics.htm)

Paulovi se nelíbilo, s kým se třináctiletá Heather stýká v Londýně, a i kvůli tomu se přestěhovali do Sussexu. Tady Heather vystřídala různá zaměstnání, začlo ji to ale táhnout k maminčině povolání, k fotografii. Jako asistentka v temné komoře měla úspěch, vyhrála cenu za tisk fotografie Waterfalls. To jí motivovalo ke studiu na umělecké škole, kde se začala zajímat i o návrhářství a poezii. Po dvacítce však trpěla depresemi a musela chodit na terapie. Jela hledat sama sebe do Mexika, tato cesta jí pomohla k osvobození. Domů se vrátila plná inspirace a vrhla se na keramiku.
Má očividně talent, což několikrát potvrdil i její adoptivní otec. Rodiče ji obecně podporovali, a to i finančně. Přesto (nebo i proto?) se Heather McCartney cítila často bezbranná a chybělo jí sebevědomí. Také ji pochopitelně velice ranila smrt matky...
Dnes se Heather McCartney věnuje hlavně navrhování interiérů.

Je docela podobná Lindě, že?
(http://elfernando009.wordpress.com/2010/10/10/heather-mccartney/)

A na závěr pěkné videjko:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Harlow | Web | 11. února 2013 v 20:56 | Reagovat

Heather je vlastne tá malá, čo pobehuje v Let it be? Nejak som sa nezamýšľala, že ich spoločné deti tam ešte hentak pobehovať nemohli :D A mne Lindu veľmi nepripomína. ;-)

2 Owlet | Web | 12. února 2013 v 0:34 | Reagovat

Děkuju za tento článek, právě s Heather mi bylo nejasných pár věcí. Hm, Tuscon, Arizona, poněkud povědomý... Hodně mi připomíná Lindu, ostatní děti mi přijdou víc na Paula. Dřív mi Heather připadala jako Paulova dcerka, třeba ve filmu Let it be, ale neseděl mi ten věk... No, to bylo dřív :)) Stejně ji nevlastní tatínek určitě dost ovlivnil :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama