19. Celorepublikové setkání beatlemaniaků

9. prosince 2012 v 16:29 | Czewa |  Aktuality
Tento článek by měl být zařazen do čtyř rubrik: nejen jako aktualita, ale i jako moje beatlesoviny, Beatles revival a zajímavosti. V pátek 7. prosince večer jsem totiž jela do Říčan u Prahy na akci pořádanou celorepublikovým klubem Beatlemaniaků, o kterém jsem už dřív slyšela, ale kromě jednoho úseku na výstavě Beatlemanie s ním neměla žádnou osobní zkušenost.
Akce se konala v říčanském kulturním středisku, které jsme s kamarádkou nakonec jakž takž našly, i když už v dost promrzlém stavu. Sál byl plný, většinu publika tvořila starší generace, ale tak jsme jim aspoň trochu snížily průměr. Byla jsem nadšená - zdi polepené plakáty Beatles a Paula, v reprácích hráli samí Beatles no a prostě... nádhera. Dvacet minut před plánovaným začátkem přišel na pódium předseda klubu a moderátor ČRO Jiří Svátek, aby nám řekl, na co se v dalších hodinách můžeme těšit. A že toho nebylo málo! Jako první nastoupila na scénu pětičlenná kapela The Showers, která se svým repertoárem písní z let 50. a 60. postupně roztancovala sál. My jsme se nechaly zlákat rock'n'rollem už asi při druhé písničce :D. The Showers hráli docela dlouho, tak dvě hodiny bych řekla. Repertoár mají fajn, taková hudba prostě nestárne - a jak jsem kdysi dávno psala v projektu do angličtiny o rock'n'rollu - jakmile začne hrát někde na večírku, nutí vás to prostě vstát a trsat. A líbilo se mi, že mezi sebou mají saxofonistu. Tady je jejich fotka:


Po krátké přestávce přišla na stránkách klubu opěvovaná Gabriela Gunčíková, kteréžto vystoupení jsem se trochu bála, ale nakonec zazpívala s akustickým doprovodem tři písničky od Beatles (A Hard Day's Night, Help! a I Saw Her Standing There). Má pěkný hlas a je jí taky devatenáct jako mně (a jako klubu :D).
Potom začli hrát pražští beatlesrevivalové pojmenovaní The Bugles. Na ty jsem se těšila, protože mám poslední dobou velkou potřebu tancovat na Beatles :D. A tak jsem tancovala, kvalitu vystoupení jsem se snažila spíš nehodnotit, abych zase nebyla příliš kritická. Ale zdálo se mi, že hráli docela krátce :D. Tady je jejich fotka, BuglePaul je vpravo a je to ten, který se objevil minulý týden na Backwards. Ostatní tři Buglové mají stejné příjmení, takže to asi budou bráchové. Taky mají podobné nosy a úzké obličeje, takže bych se nedivila :). To je zase hezké, taková rodinná kapela :D.


No a poté, co Bugles podepsali fanouškům pohlednice a vyfotili se s nima (já na to jaksi neměla náladu), začla hrát poslední kapela, Professor. Ti hráli zase Beatles a k tomu asi tři sólové písničky Johna Lennona (Stand By Me, Imagine, Happy Christmas... snad jsem na nic nezapomněla...).


Večírek skončil někdy v jednu ráno a my jsme byly úplně utancované, což bylo super. Během večera se nás tam pár lidí ptalo, jestli jsme v klubu, což nejsme, a jestli tedy budeme. A já nad tím přemýšlela a ze začátku jsem si říkala proč ne. Klub vydává každé tři měsíce časopis Fanzin, který má super obálky, ale já vlastně nevím, proč bych si ho četla, když se o Beatles dozvídám dost informací i bez něj. A tak jsem si nakonec říkala a proč vlastně jo, proč bych měla být v klubu? Upřímně mě takové ty organizace spíš odpuzují, nerada jsem někam takhle zapsaná a neumím si hrát na aktivní nadšenou členku. Ani si na ni hrát nechci - na nic si hrát nechci (teda nepočítám na baskytaru a mandolínu a tak :D).
Takže prozatím se nikam zapisovat nebudu a budu dál milovat Beatles po svém :).
Taky děkuju pořadatelům za fajn večer a příští rok si třeba zase přijedu zatancovat!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Harlow | Web | 9. prosince 2012 v 17:21 | Reagovat

aaaaaaaaaaaa, to bolo fajn. ideš na na párty, kde hrajú beatles celý čas, ale nie z reprákov ako v retro klube, ale živá kapela. gunčíkova? wtf? to je kto?
moc kritická? narážaš snáď na niečo? :D
na budúci rok, na takúto akciu idem s tebou. (áno, sama som sa pozvala!) do pekla. u nás máme iba retro klub akože je to diskotéka, kde sú večery beatles, ale takéto beatles zrazy nemáme. to je škodaaaaaaaaaaaaa ani ja by som sa nedala do toho klubu. raz som chodila do kynologického klubu, tiež som nebola členka (dobre, bolo to preto, že diskriminovali labradorov :( ) milujem pesničku stand by me. nenahrala si mi ju náhodou?

k predošlému článku. už sa naozaj neviem dočkať, kedy sa aj ja konečne raz pôjdem pozrieť pri tú Lennonovu stenu. a zase, u nás si nik žiadne sviečky, aby si uctil Johna, nikde nedáva. asi s tým musím začať ja!

2 Harlow | Web | 9. prosince 2012 v 17:23 | Reagovat

a Buglové vyzerajú úúúžasne. dikibohu, že Beatles chodili v oblekoch 8)
a ešte tie fotky steny vyzerajú parádne. ale ten časopis by som chcela, aby som si odložila obrázky s beatles. to zbieram rada.

3 Owlet | Web | 9. prosince 2012 v 21:43 | Reagovat

Četla jsem kdysi něco o tom klubu, ale to by byly prostě vyhozený prachy - když na jejich akce můžeš i tak. Tvůj popis zní úžasně - já bych šla hned :D Ikdyž Gunčíkovou taky nemám moc ráda. Ale poslouchat někde Beatles celej večer...

4 Tereza | Web | 10. prosince 2012 v 17:44 | Reagovat

Není vůbec na škodu být třeba členem. Já jsem na setkání byla minulý rok, tento jsem to nestihla. A mohu jen doporučit.

5 Tereza | Web | 11. prosince 2012 v 22:21 | Reagovat

No jako výhody opravdu nejsou moc veliké ale třeba na Ringa jsme měli slevu na lístek jako fanklub. Mně se prostě líbí, vlastnit tu kartičku:D!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama