Wonderwall

15. listopadu 2012 v 22:13 | Czewa |  Filmy
Aaa je mi úplně jasné, že mnozí z vás od tohoto článku čekají něco úplně jiného... Ne, nepíšu tady o Oasis. Wonderwall totiž není jenom ta jejich slavná (ale uznávám že super) písnička. Ještě dávno před existencí Oasis byl totiž natočen film, který se jmenoval právě Wonderwall. Jeho režisérem byl docela neznámý režisér Joe Massot - kromě tohoto filmu a dokumentu o Led Zeppelin (The Story Remains the Same) ani žádný jiný film nenatočil.
Co nás však zajímá, je hudba k tomuto filmu: skládal ji totiž George Harrison. Soudrack nahrával od prosince roku 1967 a byla to první taková práce, jakou dělal, musel se dívat na jednotlivé kusy filmu, napsat vhodnou hudbu a jít to nahrát do Abbey Road... no docela fuška. Film pak vyšel roku 1968 a měl úspěch, hlavně asi díky dobrému hereckému obsazení (např. Jane Birkin nebo Jack MacGowran) a právě hudbě. Premiéra byla uvedena v květnu toho roku na festivalu v Cannes, kam přijel i George, Pattie a Ringo s Maureen.
V tom filmu nejde ani tak o nějakou zápletku natožpak o akci jako spíš o atmosféru (proto se režisérovi Massotovi vůbec nedivím, že zvolil pro skládání hudby právě George). Je to celé takové šílené a zároveň tajemné... No zkrátka hlavní postava, věděc Oscar Collins, žije v podstatě jen svou prací a jeho byt je takové velké muzeum a archiv. Jednou se ale začne dít něco zvláštního, do vedlejšího bytu se nastěhuje fotograf a jeho přítelkyně - modelka Penny Lane. A bláznivý věděc objeví otvor ve zdi (odtud Wonderwall), kterým se může dívat na tu krásnou holku, co dělá, co ji trápí a tak. Až se z toho dočista zblázní...
Nemůžu říct, že by mě ten film nějak extra bavil, ale rozhodně byl zajímavý. Takový jiný než všechny... a hudba je tam pěkná, i když jen instrumentální. Soundrack vyšel pak i zvlášť a George tak v podstatě vydal první sólové album nějakého Beatla.
Z filmu si pamatuju hlavně spoustu barev a indické tóny, takové podivné napětí, že se asi něco stane, ale ono se vlastně nic nestane. Tak už nechám na vás, jestli se budete chtít podívat či nikoli... Ale nenašla jsem k němu žádné vhodné titulky, natožpak v češtině.

Tady je plakát k filmu:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Owlet | Web | 16. listopadu 2012 v 21:25 | Reagovat

Tak nevím, jestli bych vydržela sledovat film, kde se nic neděje. A ještě v angličtině... No, asi bych poslouchala tu muziku a to by mi stačilo. Penny Lane, to je moc pěkný jméno :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama