Liverpool - day two

22. června 2012 v 19:24 | Czewa |  Moje beatlesoviny
Poté, co jsme se skoro i dodívali na Annie Hallowou, jsme včera před půlnocí (ovšem místního času, u nás v té době bylo už před jednou) usli v měkké posteli, unavení a těšící se na další zážitky. Už jsme se stačili zhruba domluvit na programu dalších dnů, na pátek jsme si naplánovali cestu Magical Mystery Tour, během které vás takový ten autobus poveze po místech spojených s Beatles, která nejsou pěšky bohužel tak snadno dostupná. K tomu vám i průvodce vykládá o historii a zajímavostech těch míst. Moc jsme se těšili, už i proto, že venku fakt hodně pršelo a sedět v autobuse by bylo tedy příjemné. To, že je to docela dost drahé (16 liber na osobu) už jsme brali jako riziko podnikání a jeli jsme si to sem přece užít, že.
Zvyknout si na déšť nám chvíli trvalo. Pak jsme si uvědomili, že roztažený deštník opravdu nemá žádný smysl, obzvlášť když fouká vítr, a smířili jsme se s tím, že budeme celý den promoklí. Na nádraží nám příjemný Liverpudlian poradil ohledně plánované jízdy do Manchesteru a my si uvědomili, že jakmile Britové slyší náš - jistě zřetelný - přízvuk, chovají se k nám fakt děsně mile. Nice. Pak jsme zamířili do Albert Dock, což je přístav, u kterého to žije. Zde jsme se vedle slavného Beatles Story, muzea Beatles, do kterého se chystáme zítra (uííí já se těším!) zeptali na jízdenky na Magical Mystery Tour, které už bohužel byly na dnešek vyprodané (o Beatles mají všichni zájem, to je přece jasné). Paní nám ale navrhla alternativu za stejnou cenu, se stejným programem, jen trochu v komornějším obsazení: Magical Mystery Tour v taxíku! Tak jsme to vzali. Dobře jsme udělali, protože taxi řídil moc příjemný pán a věnoval se přímo nám, protože jsme jeli jen my a ještě trojice Američanů z Texasu. O cestě samotné už toho moc nenapíšu, protože to se prostě musí vidět. A cítit. Po celou dobu, když pan Jay zrovna nepovídal něco, čemu jsem teda bohužel moc nerozuměla (Američani otevřeli všechna okna a on nemluvil moc nahlas), hráli Beatles. To bylo krásné. Všechno. Tak tedy ještě obrázky, většinou je fotil americký tatík, protože on seděl u otevřeného okna (ta ostatní byla velmi mokrá).

Dům, kde žil Ringo Star do svých tří let, než se odstěhovali...

... do uličky vpravo. Dům v popředí se objevil na obálce Ringova alba Sentimental Journey.

Penny Lane! "Obyčejná" liverpoolská ulička. Jen tak nějak nejslavnější.

In Penny Lane there is a barber showing photographs...

Vpravo vzadu: dům rodiny George Harrisona

Dům Briana Epsteina

Strawberry Fields FOREVER!

Dům Johna Lennona, jehož rodina měla ze všech beatlesáckých nejlepší společenské postavení

Dům Paula McCartneyho na Forthlin Road 20. Spolu s domem Johna jsou oba ve vlastnictví National Trust.

Liverpool Institute: škola, kam chodil Paul i George. John navštěvoval nedalekou Art School, která vznikla jako odnož Liverpool Institute.

No, tak doufám, že jste pochytili aspoň trochu té atmosféry... Tady je jí všude plno. Teď si ale musím trochu odpočinout, večer jdeme na ten koncert. Tak zase zítra, beat goes on!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vílenka | 22. června 2012 v 19:52 | Reagovat

Yaí! Takhle se jejich život zdá být uvěřitelný. Představitelný. :-)

2 Ice | 22. června 2012 v 21:45 | Reagovat

Závist! Já chci taky do Liverpoolu! Fakt si to tam musíte užívat :)

3 K | 23. června 2012 v 13:34 | Reagovat

To je super, takový každodenní zpravodajství :), atmosféra je o tho úplně cítit a doufám že jste si užili ten koncert :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama