Liverpool - day six

26. června 2012 v 20:16 | Czewa |  Moje beatlesoviny
Omlouvám se, že včerejší vyprávění nemělo s Beatles moc společného, ale dnes to snad vynahradím. Ráno mi dlouhá cesta do města uběhla neobvykle rychle, jelikož jsme se chystali do Beatles Story, stálé expozice o Beatles, která sídlí ve známém liverpoolském přístavu zvaném Albert Dock. Fakt jsem se těšila. O výstavu mělo tento den kupodivu zájem i hodně dalších lidí, ale to moc nevadilo, protože se potom rozprostřeli.
Beatles Story provede návštěvníka chronologicky životem Beatles jako kapely i jako jednotlivých členů. Velká část je věnovaná kořenům jejich hudby, rock'n'rollovým inspirátorům, skifflové hudbě, kapele Quarrymen, prvním nástrojům a podobně. Líbilo se mi, že na panelech mezi exponáty jste si mohli přečíst informace snad o všech jen trochu důležitých osobnostech spojených s Beatles - o Allanu Williamsovi, který skupině domluvil cestu do Hamburku, Astrid Kirchherr a tak dále. Pak procházíte uličkami, které vás vedou přes Cavern Club až po Strawberry Field, Yellow Submarine a pak až k době, kdy se Beatles rozpadli. Je pravda, že konec mi přišel nějak moc rychlý, v jedné místnosti se tři panely zaměří na rok 1967, 68 i 69 a hned hop k rozpadu. Ale nevadí, stejně se mi to líbilo :). Strávili jsme tam asi dvě hodiny. Tady jsou nějaké fotky:
Součástí muzea je také "Discovery Zone", kterou jsem si teda představovala trochu větší, ale nevadí... Můžete si tam zkusit třeba na virtuální obří klávesy zahrát nějakou melodii od Beatles. No, nic moc zábavného. Třetí část tvoří Fab 4D, kterou najdete v nedalekém přístavu Pier Head. Nečekala jsem od toho moc, ale přišlo ještě méně: Patnáctiminutový zážitek sedět v prázdném kině, kde před váma běhá tři dé panáček a bojí se, že nestihne rande a k tomu hrají necelé písničky od Beatles, které navíc nezpívají Beatles, fakt nestál za nic. Smůla no...
V Beatles Store si pak můžete koupit kdejakou blbost s motivem Beatles, ale na to si počkám zítra, až půjdeme na oficiální nákupy :). Asi půl hoďky jsme potom hledali ještě Peace Monument, který nechala postavit Cynthia a Julian Lennon k Johnovým 70. narozeninám. Marně. On tam prostě není. :(.
A tak jsme si užili velký Beatles den, zítra už nás čekají vlastně jen ty nákupy a balení... Ale snad sem napíšu ještě pár slov, zřejmě plných nostalgie...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama