Liverpool - day five

25. června 2012 v 20:56 | Czewa |  Moje beatlesoviny
Dnes jsme si tedy museli trochu přivstat, vlak do Manchesteru nám jel sice docela ve slušnou dobu, ale nezapomeňte, že cesta do centra, odkud vlak jel, nám pěšky zabere tříčtvrtě hodiny. Navíc jsme si ještě museli vystát malou queue na poště. Nakonec jsme ale přišli ještě brzo. Vláček, kterým jsme jeli, byl malý a pomalý, ale do Manchesteru dojel za hodinu, což se dá.
A co jsme zažili v tom městě, kde se zrodily kapely jako Hollies nebo Herman's Hermits? S hudbou spojeného bohužel nic moc... Navštívili jsme za to dva pěkné kostely, Katedrálu a kostel Sv. Anny. V tom druhém se s námi zapovídal příjemný místní děda, který nám doporučil rozhled z hotelu Hilton (děda má přehled!), konkrétně z 22. patra. Mrakodrap.
Taky jsme se zašli podívat do nádherné John Rylands Library, knihovny z roku 1900.
Musím napsat, že mě vážně překvapuje, že většina místních atrakcí tohoto typu mají volný vstup, v kostelech obvykle požadují pouze dobrovolný příspěvek. Dokonce i Museum of Science and Industry, které jsme nakonec našli a navštívili, je zdarma. A přitom se jedná o opravdu skvělé muzeum, má dohromady asi 5 budov, spoustu zajímavých exponátů a hlavně je atraktivní pro všechny včetně těch, které (podobně jako mě, přiznávám...) věda a průmysl nebere. Nazvala bych tu výstavu prostě interaktivní, což mě fakt baví :). Takže toto muzeum rozhodně doporučuju k návštěvě.
Další věc, kterou můžete v Manchesteru využít zdarma, je městský autobus. To všechno nám umožňuje tady žít velmi úsporným životem, což nás - jak jsme si dnes uvědomili - vlastně velmi baví. A tak jsme si dali v bistru odvedle (pravda, je jich tu hooodně... myslím v tom s fousatým pánem :D) nejlevnější možné jídlo a jsme úplně spokojení. Aj, jak se mi odsud nebude chtít... Nejvíc se mi bude stýskat po Cavern. Už to vidím... Asi si v Olomouci budu muset taky jednu založit. Ale víme, že bez Beatles už to jaksi nebude ono...

Katedrála v Manchesteru. Když jsme vešli dovnitř, zrovna vytírali podlahu :)). V druhém kostele zase pro změnu vysávali.

Knihovna:

Dobrej, že? :DD

Část muzea: Replika původní železniční stanice v Manchesteru.

A ve vlaku s námi pak jel tak trochu Paul. A já mu zaklepala na rameno a řekla "You look a bit like Paul!" a on odpověděl "Oh yes, my name is Paul..." a pak jsme se skamarádili... Nebo taky ne...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama