The Beatles

8. května 2012 v 17:53 | Czewa |  Alba
Na albu The Beatles, obecně známém jako bílé dvojalbum, pracovali Beatles po natočení alba Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Už teď vám možná došlo, že samotný název je jaksi v kontrastu s tím albem předešlým - je krátký a hlavně velmi prostý. I v ostatních ohledech představovalo album The Beatles opak od Sgt. Peppera: Místo pestrobarevného obalu použili čistě bílou barvu. Místo složitých mixů, nahrávání přes sebe a podobně je na bílém dvojalbu většina písniček jednoduchých, s doprovodem "obyčejných" akustických kytar. I co se textů týče, tak si při práci na dvojalbu kluci nelámali hlavu s hlubokomyslnými texty, i když, jak se to vezme :).
Většina písniček umístěných na tomto albu vznikla v Indii, kde Beatles trávili čas od února 1968. Jeli za duchovním vůdcem Maharishim do Rišikeše. Po dlouhé době si tam odpočinuli, nalezli klid a taky oprášili dobré vztahy. To všechno mělo skvělý vliv na jejich kreativitu, v Indii napsali opravdu hodně dobrých věcí, asi polovinu bílého dvojalba. V Indii neměli k dispozici elektrické kytary ani klávesy, to je asi důvodem, proč je většina těchto písní akustických. Některé z písní napsaných za té doby nakonec na albu ani nebyly použity, například Paulova Junk, kterou vydal později na sólovém albu McCartney, Georgeova Not Guilty nebo Johnova Child Of Nature, kterou pak přetextoval na Jealous Guy.
Na rozdíl od předchozího alba nebylo The Beatles zamýšleno jako konceptuální album, písně nemají žádné společné téma a střídá se zde mnoho hudebních stylů. Možná proto chtěli původně Beatles nazvat album A Doll's House, skládalo se totiž z různých nesourodých kousků. Od tohoto nápadu upustili, když se dozvěděli o albu Music in the Doll's House, vydaném krátce předtím skupinou Family.
Z období natáčení alba, které se konalo od května až do října roku 1968, pocházejí dva singly, jeden Ob-La-Di Ob-La-Da/Revolution, druhý Hey Jude/Revolution - rychlá verze, tyto dvě skladby na bílém dvojalbu nejsou.
Celkově album obsahuje 30 písniček, některé mám moooc ráda, tak například hned tu první (Back In The USSR), While My Guitar Gently Weeps, Blackbird, Mother Nature's Son, Helter Skelter... a mnoho dalších.
Disc 1:
1. Back In The USSR
2. Dear Prudence
3. Glass Onion
4. Ob-La-Di Ob-La-Da
5. Wild Honey Pie
6. The Continuing Story Of Bungalow Bill
7. While My Guitar Gently Weeps
8. Happiness Is A Warm Gun
9. Martha My Dear
10. I'm So Tired
11. Blackbird
12. Piggies
13. Rocky Racoon
14. Don't Pass Me By
15. Why Don't We Do It In The Road
16. I Will
17. Julia
Disc 2:
1. Birthday
2. Yer Blues
3. Mother Nature's Son
4. Everybody's Got Something To Hide
5. Sexy Sadie
6. Helter Skelter
7. Long Long Long
8. Revolution 1
9. Honey Pie
10. Savoy Truffle
11. Cry Baby Cry
12. Revolution 9
13. Good Night
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hachiko | Web | 8. května 2012 v 21:14 | Reagovat

Beatles byla dobrá skupina :-)

2 rachel22 | Web | 22. května 2012 v 14:48 | Reagovat

ahoj:) Beatles jsou super!! Koho z nich máš nejradši? :-D
Hlásneš pro mě prosím? soutěžím s CD Beatles a hodí se každý hlas :)) díky moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama