The Rutles

13. února 2012 v 20:52 | Czewa |  Filmy
Když jsem se dozvěděla o existenci filmu, který má být parodií na Beatles, trochu jsem se bála ho shlédnout. Přece jenom, taková parodie může obsahovat tolik urážek, co kdyby mě to znechutilo? Ale už jen proto, abych to mohla posoudit, jsem se včera na film The Rutles: All You Need Is Cash od Monty Pythonů podívala. Krátký snímek (76 minut) mě ale nadchl. Byla to fakt sranda!
Eric Idle a Neil Innes společně vymysleli fiktivní kapelu, která se svými osudy a hudbou velmi blízko podobá The Beatles. Ron Nasty, kterého hrál Neil Innes a který představoval alterJohna, Dirk McQuickly, toho hrál Eric Idle jako dost dobrého alterPaula (úplně skvěle se naučil dívat se při hraní jako Paul!), Stig O'Hara, hraný Rogerem Rettigem jako alterGeorge a Barry Wom, bubeník, kterého hrál John Halsey, tito čtyři tvořili liverpoolskou skupinu. Nenene, žádné konkrétní vtípky ani scénky vám tu psát nebudu, hezky se na to podívejte sami a najděte George! Není to tak těžké... :)
Spíš se zaměřím na zajímavosti. Nápad na skupinu The Rutles přišel, když členové britské komediální skupiny Monty Python vymýšleli scénky pro víkendovou televizní show Rutland Weekend Television. Pak už to jelo. George Harrison byl od začátku součástí projektu, jelikož byl veliký fanoušek a přítel Monty Pythonů. Později pak založil společnost Handmade Films, která financovala další filmy jako skvělý snímek Life Of Brian. George tato parodie v podstatě osvobodila od některých nedobrých vzpomínek na Beatles, od doby rozpadu nikdy nechtěl být ex-beatle, nechtěl, aby si ho lidé s Beatles moc spojovali a často se i některých písniček zřekl. K filmu poskytl některé materiály a také v něm tedy hraje drobnou roli. Co se týče reakcí ostatních členů Beatles, nejnadšenější byl po Georgeovi zřejmě John Lennon. Ten prý ani nechtěl vrátit nahrávku a soundtrack z filmu, které měl od někoho půjčené. Zároveň ale varoval Innese, aby se nedostal do sporu s Paulem - některé písničky jsou totiž opravdu blízké těm od Beatles, například Get Up And Go je úplná Get Back. Paul byl možná trochu dotčen, ale protože se film líbil Lindě, odpustil jim to. Podle Ringa byly ty šťastné chvíle ze života Beatles moc dobře ztvárněny, ale vážnější okamžiky ho prý občas i ranily.
Ve filmu se objevují také Mick Jagger nebo Paul Simon, kteří poskytují reportérům rozhovory o kapele The Rutles. Film byl natočen roku 1978, takže tam jsou ještě přiměřeně staří - teda mladí :D.
Roku 2002 natočili Monty Pythoni pokračování: The Rutles: Can't Buy Me Lunch, to ale není údajně tak docela pokračování jako spíš smíchané nepoužité scény z původního filmu. No, tak to uvidíme, jestli si troufnu :).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama