James McCartney

8. února 2012 v 16:41 | Czewa |  Lidi s Beatles spjatí

James Louis McCartney je jediným synem Paula. Podobně jako ostatní jeho děti se vydal po umělecké životní dráze: Po otci zdědil hudební nadání, sám skládá, hraje a zpívá, po matce zase cit pro estetiku, protože se zabývá sochařstvím. Narodil se 12. září 1977 v Londýně jako Paulovo a Lindino třetí, nejmladší a poslední dítě. Až do rozpadu kapely Wings v roce 1980 jezdil malý James s rodiči na turné, což muselo být pro všechny docela náročné. Wings ale měli domluveno, že můžou po koncertech jezdit s rodinou. Po roce 1980 žili McCartneyovi ve východním Sussexu, kde James začal chodit do školy. Když ale roku 1989 začali Paul s Lindou znovu koncertovat, brali své děti s sebou a na cestách je učil soukromý učitel. Už od šesti let se James učil hrát na kytaru. Co ale jistě nezdědil po svém otci, je velká část jeho povahy: James je velmi nesmělý a citlivý. Kromě hudebního talentu se však Paulovi podobá zejména svým vzhledem - s mírnou nadsázkou by se dalo říct, že je to blonďatý Paul - a taky smyslem pro humor. James nesl velice těžce ztrátu své matky. V době, kdy byla Lindě diagnostikována rakovina prsu, bylo Jamesovi19 ajako jediné z jejich dětí ještě bydlel u rodičů. Trávil s matkou také hodně času během léčby a společně s otcem a sestrami byl u ní, když 17. ledna 1998 zemřela. Ten stejný rok James dokončil střední školu a blízko domova pokračoval ve studiu umění.


James McCartney nikdy nechtěl být porovnáván se svým otcem. Byl nejmladší a sestry Mary, Stella i nevlastní Heather se k němu chovaly jako k mladšímu bráškovi, i když už byl dospělý. Když viděl, jaký mají vlastní sestry úspěch, rozhodl se překonat svůj strach, aby nebyl přirovnáván k Paulovi, a začal s ním hudebně spolupracovat. Stejně jako třeba Dhani Harrison se podílel na několika albech svého otce: hraje na bicí a na kytaru v některých skladbách na Flaming Pie a Driving Rain. Před dvěma lety vydal své první vlastní album s názvem Available Light.
Co se týče Jamesova soukromého života, moc se toho neví, protože se vyhýbá médiím, jak jen může. Jednou, to ale ještě žila Linda, se jen dostala na povrch příhoda s tím, jak se málem zabil při surfování na vysokých vlnách. Když se Paul asi rok po Lindině smrti seznámil s Heather Mills, James ji nesnášel snad ještě víc než jeho sestry. To ochladilo jeho vztah s otcem, ale když se narodila Beatrice, dcera Paula a Heather, James si k němu zase našel cestu přes svou lásku k malým dětem. Tu projevuje také ke svým neteřím a synovcům, kterých nemá málo. Údajně ho někdo viděl i s přítelkyní, ale je to otázka. Nebudeme se mu přece v tom soukromí šťárat, když si to nepřeje...

Koho James zajímá hodně, tady je o něm hezký článek in English:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zu | Web | 9. února 2012 v 16:03 | Reagovat

Dobře,ráda si tě přidám do oblíbených.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama