Magical Mystery Tour

18. září 2011 v 20:56 | Czewa |  Filmy
Po velkém úspěchu s albem Sgt. Pepper Beatles rozhodně neusnuli na vavřínech - okamžitě se pustili do práce na hudbě k hned dvěma filmovým projektům. Prvním byl animovaný film Yellow Submarine, který sice nebyl jejich vlastním nápadem, ale o jeho vývoj se zajímali. Teď však budu psát o tom druhém, padesátiminutovém barevném a na rozdíl od Yellow Submarine hraném televizním projektu. S námětem na film Magical Mystery Tour přišel Paul McCartney během zpátečního letu z Ameriky, kde byl navštívit Jane Asherovou na turné. Paula zkrátka napadlo, že by mohli Beatles natočit svůj vlastní film, který by sami napsali i zrealizovali. A to taky udělali. Ve filmu se objevuje šest skladeb ze stejnojmenného alba: Magical Mystery Tour, Your Mother Should Know, I Am The Walrus, Fool On The Hill, Flying a Blue Jay Way.
Mělo jít o surrealisticko-mystický výlet žlutým pomalovaným autobusem, ve kterém jede spusta "zajímavých" lidí. Tento autobus opravdu vyjel z Londýna 11. září 1967. O čtyři dny později, 15. září, bylo natáčení jejich "tajemné" cesty ukončeno. Jelo celkem 43 pasažérů, kromě Beatles různé sekretářky, nějací trpaslíci, herci, také holič, Paulův bratr Mike, hosteska a samozřejmě řidič.
Příběh není nijak složitý, Ringo a Jessie si chtějí koupit autobusový zájezd a v cestovní kanceláři je kníratý John Lennon pozve na Magical Mystery Tour. Přijmou. Autobus odstarutuje a výlet plný tajemství začíná...
Jednotlivé epizody ve filmu mají většinou surrealistický nádech, proto není vždy zcela jasné, co tím chtěl "básník" říci. Film bohužel neměl vůbec dobrý ohlas, u kritiky naprosto propadl a v Americe se mu dostalo velmi omezené pozornosti. No a to Paul doufal, že se dostane do kin :). Ale mu to tam moc sluší, to jo.
Podle mě jsou na něm stejně nejlepší ty písničky a k nim vlastně klipy. Moc hezký je k Fool On The Hill a taky k Your Mother Should Know. Jinak klukům nic neberu, ale tak je jasné, že každý nemůže dělat všechno a lepší je se vždy soustředit na to, co člověk opravdu umí...

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama