With The Beatles

5. dubna 2011 v 21:10 | Czewa |  Alba
Druhé album The Beatles vyšlo u společnosti Paraphone 22. listopadu 1963 a okamžitě se dostalo na první místo hitparád, kde vydrželo 21 týdnů. V Americe se vydané album jmenovalo Meet he Beatles, vyšlo 20. ledna 1964 a bylo to první album skupiny, které vydala firma Capitol Records. Na rozdíl od původního složení na něm chybělo pět písní: Please Mr Postman, Roll Over Beethoven, You've Really Got A Hold On Me, Devil In Her Heart a Money. Namísto toho zde přibyly I Want To Hold Your Hand a I Saw Her Standing There.
Na albu With The Beatles je 8 autorských písní a 3 coververze skladeb z produkce Motownu. V úvodu nás přivítá Johnova píseň It Won't Be Long a pak All I've Got To Do. Následuje Paulova slavná a krásná All My Loving. Čtvrtá v pořadí je Georgeova Don't Bother Me, pak Little Child, kterou složili John s Paulem společně. Muzikálová balada Till There Was You je jako stvořená pro Paulův medový hlas. Dále zazní jedna z motownských melodií od skupiny Marvelettes, Please Mr Postman. Já nevím, ale zdá se mi, že tento styl klukům moc nesedne... Rock'n'rollový hit Chucka Berryho Roll Over Beethoven zazpívaný Georgem posluchače rozhýbe, Paul pokračuje ve zpěvu Hold Me Tight. Druhým hitem z Motownu nesoucí název You Really Got A Hold On Me od Smokeyho Robinsona. Ringo se dál pustí do zpěvu I Wanna Be Your Man, kterou složil Paul s Johnovou pomocí speciálně pro Rolling Stones. Následuje Devil In A Heart, kterou hezky reprodukuje Paulův hlas. John složil další písničku Not A Second Time. Album končí třetí motownskou písní Money. Tu taky nemám moc ráda. Ale pst :o).
John a Paul se snažili hrát to, co publikum chce slyšet. Proto zařazovali do textů často slovo "you", aby každá dívka, co je zrovna slyšela, měla pocit, že zpívají jen pro ni. I dnes to funguje :o)). Beatles v tomto období konečně dobyl i americký trh a naučili se psát písně takřka na objednávku, přesně takové, které se budou lidem líbit. Nahrávání With The Beatles nevznikalo tak hekticky jako první album Please Please Me. Nahrávací frekvence byly rozloženy do tří měsíců. I když nepatří mezi mé nejoblíbenější, ráda si ho občas poslechnu. Nejlepší je stejně Till There Was You, a to většinu coververzí nemám ráda! :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama