Komentáře

1 Ekorn | 3. května 2011 v 15:14 | Reagovat

Jo jo,Paul je mrtvý a Elvis žije na Slapech,my víme.taky mě tahle fáma strašně baví a vůbec se divim jak takovou koninu mohli vymyslet.nejlepší sou ty tvrzení,že když si přehrajete ňákou písničku pozpátku tak o tom dostanete tajnou zprávu :D
Jinak musim pochválit blog,mám ráda tu vaši malou beatlesáckou komunitu ;)

2 Alice McCartney | Web | 23. dubna 2012 v 15:45 | Reagovat

:D no jednou jsem viděla dokument o tom že Paul ej opravdu mrtvý.. jejich důkazy byly fakt přesvědčivý ale pak sjem našla jednu fotku která mě naprosto utvrdila v tom, že Paul nebyl nikdy živější http://img31.imageshack.us/img31/998/screenhunter31h.jpg ta jizva je prostě jasnej důkaz! :D

3 Mick | 30. září 2012 v 1:32 | Reagovat

Zdravím....další krásné důkazy, že Paul je po smrti jsou na obalu desky Yellow Submarine-zde opět ruka nad Paulovo hlavou, nebo je to ve skladbě Glass Onion, kdy John zpívá The Walrus was Paul...Walrus (překlad: mrož) v některých zemích také znamená smrt....dokonce sem slyšel, že když si pohrajete se zrcátky a obalem seržantovského alba taky Vám výjde nějaká narážka, jako že už jsou jenom tři Beatlové..´.podobná narážka na počet členů ve skupině je i ve skladbě Come Together (část textu: one and one ond one is threé= jedna a jedna a jedna jsou tři)...jinak pěknej blog, je fajn vědět, že něktří moudří ledí si ještě dnes uvědomují, že nějací Beatles byli... ;-)

4 Acheron | 21. ledna 2014 v 18:51 | Reagovat

[1]: Tvrzení o hraní písní pozadu, tzv. backwards nejsou lež... lidské podvědomí slyší, vidí a uchovává věci, zvuky, texty, obrazy co samotné vědomí není schopno zaznamenat. Tyhle texty pozpátku zaznamená lidské podvědomí a pak se podle nich řídí, dělá to, co slyší. Proto jsou v hudebním průmyslu satanistické texty pozpátky, od Beatles po Lady Gaga. Dělají to všichni, Beatles, Yoko Ono, Aerosmith, AC/DC, Eminem... nejlépe rozpoznavatelné jsou asi u Nirvany.
Pusť si na YouTube video "Michael Jackson věděl mnoho, proto byl zabit."
Dozvíš se o hudebním průmyslu tolik, až ti to ani nebude příjemné. Pak stačí poslechnout pár písniček od Revolty, zjistit jak na tom tenhle svět je a uvidíš, že Paul měl být vážně zavražděn.
Než mě prohlásíš za paranoidního fanatika tak koukni na ty videa ;)
Zatím hezkej den.

5 RichardCrert | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 23:18 | Reagovat

Doctors have many challenges to face as they are perennially surrounded by patients, diseases, hospital duties and over-extended or odd shift timings. Universally, doctor is considered to be a noble profession and respectable one at that, but a doctor also has to work under immense pressures, emotional strains and other physical challenges.

A regular physician like most of us at some point face will have to deal with personal situations such as important family affairs, family holidays, sickness or pregnancy that may force them to abandon medical duties. At the same time, a hospital or a healthcare facility is also constantly faced with emergency situations that demand all hands on deck round-the-clock. Therefore, every hospital, clinic or nursing home is compelled to hire locum tenens or substitute doctor in order to keep the staffing under control at all times.

In fact, locum doctors are the most valuable asset for the medical community because they provide quality medical care and act as a helping-hand in emergency situations when the medical facilities need them the most.

Unlike regular or permanent doctors, locum doctor jobs are also ideal career options for medical interns and graduates because they offer a wide array of medical exposure in varied medical specialties, work cultures and healthcare systems. Locum jobs are challenging and flexible, thus an increasing number of medical professionals have benefitted from these jobs, so whether one is looking for a family physicians position or in a hospital or in a clinic, locum jobs for doctors are available at all levels and in different healthcare systems.

In addition, being a locum doctor gives a medical professional the control over their working hours, location of work and choice of area of specialisation. Technically, locum positions are not restricted to general physicians but they are also extended to other fields of medical specialisations such as cardiology, neurology and many more.

Travelling can be an integral part of locum jobs, and these distinctive features are a boon for many dedicated medical professionals who are eager to expand their medical careers with loads of multi-cultural medical experiences. The fact that locum agencies in the UK recruit tens of thousands of locums from across the globe in various NHS hospitals, private clinics, nursing homes and other public hospitals speaks volume of the popularity of locum jobs.

Locating or getting a locum tenens job is a simple task as long as you are registered with one of the many reputable locum agencies. These agencies act as the middle man between locum tenens and medical facilities, and they also look after all the details pertaining to travel for locum tenens, accommodation and the nature of locum work.

Thus, maintaining a healthy locum doctor-agency relationship benefits both the parties, and it also increases the probability of getting recommendable employment opportunities and businesses or vice-versa.

6 Payday | E-mail | Web | 9. října 2018 v 19:04 | Reagovat

bad credit loans direct lenders <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com">credit loans guaranteed approval</a> no credit loans <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com>credit loans guaranteed approval</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.