Jak Paul NEbyl mrtvý

30. dubna 2011 v 12:53 | Czewa |  Zajímavosti
Na konci srpna roku 1969 se Paulovi a Lindě narodila dcera Mary. Beatles byli na rozpadnutí. McCartneyovi se tedy sbalili, vzali děti a odjeli na odlehlou farmu nedaleko Campbeltownu ve Skotsku. V domě nebylo vůbec nic a kolem něj taky ne, žádné domy ani města. Zmizeli z civilizovaného světa, přesně jak měli v úmyslu. Toto zmizení ale přineslo do vynalézavých hlav nápad vymyslet fámu o tom, že Paul McCartney zemřel. Ve skutečnosti se tyto zvěsti táhly už déle, to se u tak slavných osobností slávalo docela běžně. Opravdová mánie však vypukla právě až na podzim roku 1969, kdy nějaký člověk, který nejspíš neměl nic lepšího na práci, zatelefonoval novináři na Michiganské univerzitě Fredovi LaBourovi a tvrdil mu, že Paul McCartney je s naprostou jistotou mrtvý. Jako důkaz mu ukázal hned několik postřehů: Paul jediný je na zadní straně alba Sgt. Pepper obrácený zády. Tajuplná slova z konce "Strawberry Fields Forever" zní jako "I buried Paul" (pohřbil jsem Paula). LaBour si to napsal, ale považoval to za směšné. Další den to však probral s kamarádem a nakonec prohlásil: "Já ho prostě oddělám. Jdu do toho, rozjedu to." A skutečně se do toho pustil, dal dohromady všechna vodítka, která se nabízela, a přidal k nim něco z vlastní fantazie. Noviny Michigan Daily vytiskly jeho článek s velkým titulkem "McCartney je mrtev: Najevo vyšly nové důkazy". Takových "důkazů" mohl člověk, když moc chtěl, najít opravdu spoustu. A to LaBour opravdu chtěl, podíváme-li se na jejich množství. Já se tomu musím hrozně smát :). Je to zábavné, ale nemusíte to samozřejmě všechno číst :):

Obal alba Abbey Road:
- John Lennon je celý v bílém, bílá barva v některých zemích značí smrt
- Ringo Starr je v černém, může znázorňovat kněze nebo funebráka
- George Harrison má džíny, čímž pohřbívá celou duši skupiny, a taky může připomínat hrobníka
- Paul McCartney (lépe řečeno tedy ten falešný Paul) symbolizuje smrt samotnou, má bosé nohy (mrtví v Indii se pohřbívají bosí!)
- Paul drží cigaretu v pravé ruce. Opravdový Paul byl přece levák!
- napravo je u chodníku přistaveno černé policejní auto, jako z márnice
- nelevo stojí Volkswagen s poznávací značkou LMW 28 IF - zkratka těchto slov: L-living M- McCartney W-was 28 - kdyby Paul nezemřel, na slavné fotce v Abbey Road by měl zrovna tolik let, IF - kdyby... (někde jsem četla jiné vysvětlení prvních tří písmen: Linda McCartney Widow - vdova).

Podle LaBoura se Paul na podzim roku 1966 stal obětí autonehody a byl nahrazen skotským dvojníkem Williamem Campbellem. Zprávy se šířily v tisku i rádiu, další lidé si vymýšleli a nacházeli nové poznatky, dokazující fakt, že jeden z The Beatles je skutečně mrtvý. Do Apple neustále telefonovali novináři, spisovatelé a jiní zvědavci, deska Abbey Road se začala nápadně rychleji prodávat. Právník F. Lee Bailey uspořádal celý televizní pořad, kde se měla zkoumat Paulova existence. Fred LaBour byl pozván, přiletěl do L.A. a Baileymu se přiznal, že si to vymyslel. Nic už se však nedalo dělat, museli držet při sobě.

Tady máme další "důkazy":
Obal alba Sgt. Pepper:
- ústředním motivem je hrob, ten je jistě právě Paulův. Jakto? Je na něm přeci z kytek vytvořen obrázek kytary - baskytary - pro leváky! Její tvar se navíc nápadně podobá písmenku P jako Paul.
- nalevo jsou voskové figuríny Beatles, které symbolizují konec ducha skutečné kapely
- nad Paulovým dvojníkem je ruka: pro kelty symbol smrti
- většina osobností na obálce má co do činění se smrtí či násilím
- uprostřed obalu lze na Paulově uniformě rozpoznat nápis OPD, zkratka pro "Officially Pronounced Dead"
- no a na druhé straně obalu jsou John, Ringo i George obráceni čelem k fotoaparátu - jen Paul zády!

Texty písní:
- Strawberry fields Forever: kromě již zmíněného záhadného konce, kde jakoby John zpíval "I buried Paul", se můžeme zastavit u slov "Living is easy with eyes closed" (je snadné žít se zavřenýma očima), "Misunderstanding all you see" (plést se se vším, co vidíme), "It's getting hard to be someone" (Je těžké být někým) "But it all works out" (ale nakonec to funguje). "It doesn't matter much to me" (moc mi na tom nezáleží). Těm, kteří ve smrt Paula McCartneyho věřili, to nemohlo být jasnější.
- Within You, Without You: "We were talking about people who hide themselves behind a wall of illusion. Never glimpse the truth." (něco jako: mluvili jsme o lidech schovávajících se za zeď představ, kteří nikdy nepoznají pravdu)
- A Day In The Life: "He blew his mind out in a car" (shořel v autě)
- I'm So Tired: John na konci šeptá něco jako "Paul is dead. miss him, miss him"

Určitě existuje spoustu dalších objevů, můžete mi je napsat do komentárů, postupně budu článek doplňovat. Je to sice blbost, ale baví mě to :-). Vážně nechápu, že se někdo tak namáhal, aby stvořil tento podvod. Už jen všechno to vymyslet, přesvědčivě napsat a roznést... Ale povedlo se jim to. Je pozoruhodné, co se dá vymyslet a není vůbec těžké tomu uvěřit. Až strašidelné...

Za nějakou dobu Paulova samotaření na farmě se rozhodl uvést věci do pořádku a s novinářkou Dorothy Baconovou a
fotografem Terrencem Spencerem napsali velký článek pro časopis Life s titulkem "Paul je stále s námi". Paul zde označil fámu o jeho smrti za "pitomou kravinu".
Roku 1993, 24 let poté, pak Paul vydal album s názvem "Paul Is Live", byla to samozřejmě i narážka na tuto směšnou šeptandu, ale také deska z jeho živých vystoupení. Její obal se té fámě vyloženě vysmívá: Paul přechází také na přechodu u Abbey Road, vodítko svého psa drží levou, černé auto je pryč a Volswagen vlevo má značku 51 IS - Paul přece JE a v době vydání alba mu bylo 51 let :D...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ekorn | 3. května 2011 v 15:14 | Reagovat

Jo jo,Paul je mrtvý a Elvis žije na Slapech,my víme.taky mě tahle fáma strašně baví a vůbec se divim jak takovou koninu mohli vymyslet.nejlepší sou ty tvrzení,že když si přehrajete ňákou písničku pozpátku tak o tom dostanete tajnou zprávu :D
Jinak musim pochválit blog,mám ráda tu vaši malou beatlesáckou komunitu ;)

2 Alice McCartney | Web | 23. dubna 2012 v 15:45 | Reagovat

:D no jednou jsem viděla dokument o tom že Paul ej opravdu mrtvý.. jejich důkazy byly fakt přesvědčivý ale pak sjem našla jednu fotku která mě naprosto utvrdila v tom, že Paul nebyl nikdy živější http://img31.imageshack.us/img31/998/screenhunter31h.jpg ta jizva je prostě jasnej důkaz! :D

3 Mick | 30. září 2012 v 1:32 | Reagovat

Zdravím....další krásné důkazy, že Paul je po smrti jsou na obalu desky Yellow Submarine-zde opět ruka nad Paulovo hlavou, nebo je to ve skladbě Glass Onion, kdy John zpívá The Walrus was Paul...Walrus (překlad: mrož) v některých zemích také znamená smrt....dokonce sem slyšel, že když si pohrajete se zrcátky a obalem seržantovského alba taky Vám výjde nějaká narážka, jako že už jsou jenom tři Beatlové..´.podobná narážka na počet členů ve skupině je i ve skladbě Come Together (část textu: one and one ond one is threé= jedna a jedna a jedna jsou tři)...jinak pěknej blog, je fajn vědět, že něktří moudří ledí si ještě dnes uvědomují, že nějací Beatles byli... ;-)

4 Acheron | 21. ledna 2014 v 18:51 | Reagovat

[1]: Tvrzení o hraní písní pozadu, tzv. backwards nejsou lež... lidské podvědomí slyší, vidí a uchovává věci, zvuky, texty, obrazy co samotné vědomí není schopno zaznamenat. Tyhle texty pozpátku zaznamená lidské podvědomí a pak se podle nich řídí, dělá to, co slyší. Proto jsou v hudebním průmyslu satanistické texty pozpátky, od Beatles po Lady Gaga. Dělají to všichni, Beatles, Yoko Ono, Aerosmith, AC/DC, Eminem... nejlépe rozpoznavatelné jsou asi u Nirvany.
Pusť si na YouTube video "Michael Jackson věděl mnoho, proto byl zabit."
Dozvíš se o hudebním průmyslu tolik, až ti to ani nebude příjemné. Pak stačí poslechnout pár písniček od Revolty, zjistit jak na tom tenhle svět je a uvidíš, že Paul měl být vážně zavražděn.
Než mě prohlásíš za paranoidního fanatika tak koukni na ty videa ;)
Zatím hezkej den.

5 RichardCrert | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 23:18 | Reagovat

Doctors have many challenges to face as they are perennially surrounded by patients, diseases, hospital duties and over-extended or odd shift timings. Universally, doctor is considered to be a noble profession and respectable one at that, but a doctor also has to work under immense pressures, emotional strains and other physical challenges.

A regular physician like most of us at some point face will have to deal with personal situations such as important family affairs, family holidays, sickness or pregnancy that may force them to abandon medical duties. At the same time, a hospital or a healthcare facility is also constantly faced with emergency situations that demand all hands on deck round-the-clock. Therefore, every hospital, clinic or nursing home is compelled to hire locum tenens or substitute doctor in order to keep the staffing under control at all times.

In fact, locum doctors are the most valuable asset for the medical community because they provide quality medical care and act as a helping-hand in emergency situations when the medical facilities need them the most.

Unlike regular or permanent doctors, locum doctor jobs are also ideal career options for medical interns and graduates because they offer a wide array of medical exposure in varied medical specialties, work cultures and healthcare systems. Locum jobs are challenging and flexible, thus an increasing number of medical professionals have benefitted from these jobs, so whether one is looking for a family physicians position or in a hospital or in a clinic, locum jobs for doctors are available at all levels and in different healthcare systems.

In addition, being a locum doctor gives a medical professional the control over their working hours, location of work and choice of area of specialisation. Technically, locum positions are not restricted to general physicians but they are also extended to other fields of medical specialisations such as cardiology, neurology and many more.

Travelling can be an integral part of locum jobs, and these distinctive features are a boon for many dedicated medical professionals who are eager to expand their medical careers with loads of multi-cultural medical experiences. The fact that locum agencies in the UK recruit tens of thousands of locums from across the globe in various NHS hospitals, private clinics, nursing homes and other public hospitals speaks volume of the popularity of locum jobs.

Locating or getting a locum tenens job is a simple task as long as you are registered with one of the many reputable locum agencies. These agencies act as the middle man between locum tenens and medical facilities, and they also look after all the details pertaining to travel for locum tenens, accommodation and the nature of locum work.

Thus, maintaining a healthy locum doctor-agency relationship benefits both the parties, and it also increases the probability of getting recommendable employment opportunities and businesses or vice-versa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama