Olivia Harrison

22. ledna 2011 v 21:12 | Czewa |  Lidi s Beatles spjatí
Narodila se roku 1948 v Mexiku jako Trinidad Ariasová, do školy pak chodila v Americe.
George a Olivia
Po absolvování kalifornského gymnázia zůstala v Los Angeles a pracovala v obchodním oddělení A&M Records. Pak dělala sekretářku v Dark Horse Records, nahrávací společnosti George Harrisona. Zpočátku spolu bydleli v Georgeově velké vile v Beverly Hills, pak se ale přestěhovali do menšího domku. Začalo být zřejmé, že Olivia preferuje poklidný život na venkově před nablýskaným životním stylem obyvatel Los Angeles. Tak se přemístili do Georgeova sídla Friar Park v Anglii. Nemohli se vzít, dokud se George nerozvedl s Pattií. Tak se stalo ve čtvrtek 9. června 1977 a svatba byla naplnovaná na květen dalšího roku. Museli ji však odložit kvůli smrti Georgeova otce. V úterý 1. srpna se jim narodil syn Dhani, jediný potomek George Harrisona. Nakonec byli oddáni v sobotu 2. září 1978, na matrice v Henley. Jedinými hosty tajného obřadu byli Oliviini rodiče z Kalifornie. Po svatbě novomanželé odjeli na líbánky do Tuniska. 
Olivia nejspíš zachránila Georgeovi život, když ho roku 1999 napadl a pobodal nějaký bláznivý vetřelec. Praštila chlapa do hlavy a zavolala pomoc. Při zranění byly zasaženy plíce a i když strávil v nemocnici jen několik dní, byl v šoku a toto trauma snížilo schopnost jeho těla bojovat proti rakovině plic, na kterou roku 2001 zemřel.
Olivia Harrison uspořádala po manželově smrti "Concert For George", na kterém účinkovali slavní hudebníci jako Eric Clapton, Jeff Lynne, Paul McCartney, Tom Petty, Billy Preston, Ravi Shankar nebo Ringo Starr. Taky tam poprvé vystoupil Dhani.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama