Listopad 2010

Geoffrey Emerick

27. listopadu 2010 v 14:30 | Czewa |  Lidi s Beatles spjatí
Narodil se roku 1946 v Londýně. Už v patnácti letech začal pracovat pro EMI jako asistent Normana
Geoff EmerickSmithe. Roku 62 se účastnil prvního nahrávání Beatles v EMI, kdy s novým bubeníkem Ringem Starrem zkoušeli natočit svůj první singl Love Me Do. Jako asistent pak pracoval na vícero nahrávkách The Beatles, pomáhal taky při nahrávání skupiny The Hollies. Později povýšil na zvukaře a roku 1966 nahradil svého nadřízeného Smithe. Stal se asistentem George Martina. Jako první dostal na práci nahrávání alba Revolver. Za práci na albu Sgt. Pepper a Abbey Road získal Grammy.
Po rozpadu Beatles Geoff Emerick pracoval mimo jiné pro Paula McCartneyho, za nazvučení alba Band On The Run dostal další Grammy. Dělal i na Paulových deskách Venus And Mars a London Town. Paul mu šel dokonce roku 1989 za svědka na svatbu.
Taky pomáhal Gerogeovi Martinovi s vydáním tří dvojcédéček se společným názvem Anthology.
George Martin a Geoff Emerick

I've Just Seen A Face

20. listopadu 2010 v 18:05 | Czewa |  Písničky
Paul McCartney složil super písničku I've Just Seen A Face pro film Help!. Natočil ji v pondělí 14. června 1965 a najdeme ji na albu Help!, je to 12. písnička (5. na B-straně).
Když ji Paul vymýšlel, oblíbila si ji jeho teta Gin. Proto taky zněl pracovní název písně "Auntie Gin's Theme". George Martin se svým orchestrem natočil pod tímto názvem její instrumentální verzi. Taky v Paulově pozdější písničce Let' Em In je zmínka o této tetě.
Paul Hrál I've Just Seen A Face taky s Wings, ale to víte, nebylo to jako s Beatles... Však porovnejte sami.
Je to hezká a pohodová písnička, mám ji ráda :o).I've just seen a face,
I can't forget the time or place
That we'd just met, she's just the girl for me
And I want all the world to see we've met
Na na na na na na

Had it been another day
I might have looked the other way
But I had never been aware
And as it is I dream of her tonight
Na na na na na na

Falling, yes I am falling
And she keeps calling me back again

I have never known
The likes of this, I've been alone
And I have missed things and kept out of sight
But other girls were never quite like this
Na na na na na na

I've just seen a face
I can' t forget the time or place
And we'd just met, she's just the girl for me
And I want all the world to see we've met
Na na na na na na

Maureen Starkey

6. listopadu 2010 v 21:48 | Czewa |  Lidi s Beatles spjatí
Maureen Starkey byla první ženou Ringo Starra.
Narodila se 4. srpna v Liverpoolu jako Mary Cox, její otec Joseph pracoval jako lodní steward, matka se jmenovala Florence. V šestnácti letech se nechala nechala přejmenovat na Maureen (přezdívka "Mo"), nechala školy a šla dělat kadeřnici. Byla pravidelnou posluchačkou kapel v klubu Cavern, čili i Beatles. Podařilo se jí dokonce dostat autogram od jejich nového bubeníka. Pak o ní Ringo tři týdny neslyšel. Když se znovu objevila, zalíbila se mu a začali spolu chodit. Fanynky Beatles na ni občas byly dost zlé, jedna jí dokonce poškrábala obličej. V lednu 1965 požádal Ringo Maureen o ruku. Přijala a svatba se konala 11. února 1965. 13. září 1965 se jim narodilo první dítě, syn Zak. Pak měli ještě dvě děti, Jasona narozeného 19. srpna 1967 a dceru Lee Parkin, která přišla na svět 11. listopadu 1970.
Během těch let znamenala pro Ringa jeho žena podstatnou část života. I pro kapelu měla jistou důležitost: její hlas můžeme slyšet v pozadí písničky "The Continuing Story of Bungalow Bill" a společně s Yoko Ono se účastnily koncertu na střeše roku 1969.

Kvůli Maureeniných aférkách se ale začaly objevovat vážné manželské problémy a i když (podle Pattie Boyd) Maureen Starkey nechtěla rozvod, Ringo na tom byl jinak. Po odhalení jeho nevěry s americkou modelkou Nancy Lee Andrews nakonec souhlasila a rozvedli se 17. července 1975.
Po rozvodu Maureen začala s dětmi nový život. Ringo se však s dětmi dále vídal. V květnu 1989 si Maureen vzala v Monaku Isaaca Tigretta. Spolu měli další dceru, Augustu King Tigrett.
Maureen Tigrett zemřela 30. prosince 1994 ve věku 48. let na leukémii. Byli jí nablízku děti, manžel i Ringo, který byl taky její smrtí dost zaskočen. Paul McCartney na její památku napsal píseň "Little Willow".