Polythene Pam

2. září 2010 v 18:45 | Czewa |  Písničky
Inspirací pro Johna k napsání písničky Polythene Pam mu byly dvě ženy. První se jmenovala Pat Dawsonová, fanynka z Cavern Clubu, která dostala kvůli svému zvyku pojídat etylen přezdívku "Polythene Pat" (polyetylenová Pat). I když měla takový divný zvyk, nikdy se však do polyetylenových sáčků neoblékala, jak se zpívá v písni. Tato narážka pochází od dívky Stephanie, se kterou se John seznámil na turné na Normanských ostrovech v srpnu 1963. Jednalo se o dívku mladého spisovatele Roystona Ellise, který Beatles poprvé seznámil s drogami. Ellis Johnovi řekl, že se slečna, se kterou ho chce seznámit, obléká do polyetylenu. John řekl: "A opravdu. Neměla vysoké boty ani skládanou sukni. Jen jsem tak trochu experimentoval. Perverzní sex v polyetylenovém pytli. Jen jsem hledal něco, o čem bych mohl psát."
Trochu vtipné je, že Ellis opustil Anglii a dlouho cestoval a neslyšel Polythene Pam až do doby, než poskytl rozhovor pro knihu "Jak vznikaly písně The Beatles" (můj oblíbený zdroj).
Písnička je na albu Abbey Road spojená s Mean Mr. Mustard. Šestá písnička na B-straně, popř. dvanáctá na CD. Mně přijde jako takový vzdych :o).


Well you should see Polythene Pam
She's so good-looking but she looks like a man
Well you should see her in drag dressed in her polythene bag
Yes you should see Polythene Pam.
Yeah yeah yeah
Get a dose of her in jackboots and kilt
She's killer-diller when she's dressed to the hilt
She's the kind of a girl that makes the "News of the World"
Yes you could say she was attractively built.
Yeah yeah yeah.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama