Across The Universe

27. září 2010 v 12:44 | Czewa |  Písničky
První nápad na tuto písničku dostal John Lennon jednoho dne roku 1968, když se pohádali s Cynthií a mu už se nepodařilo spát. Základní verš: "Pools of sorrow, waves of joy" mu uvízl v hlavě. Písnička jinak mluví o krásách tvůrčího procesu, čili vlastně o psaní písniček :o). Vidíme zde taky vliv Maharišiho Maheše Jogiho, ve frázi "Jai Guru De Va Om" (něco jako meditační věta...) odkazují k Maharishiho učiteli, který se jmenoval Guru Deva.
John Lennon v rozhovoru pro Rolling Stone prohlásil, že se skupině tuto písničku vůbec nepodařilo nahrát. Během natáčení se rozhodli v refrénu "Nothing's going to change my world" použít ženské hlasy.
Původně měla Across The Universe tvořit první stranu nového singlu, nakonec však byla místo ní vybrána Lady Madonna a Across The Universe se objevila až na zvláštním albu pro dobročinné účely No One's Gonna Change Our World, které vyšlo 12. prosince 1969.
Ovšem ta verze, kterou známe, byla vytvořena Philem Spectorem, který z ní odstranil vokály Paula a dívek a nahradil je svou "zvukovou stěnou". Tato verze je na albu Let It Be.
Ať je to jak chce, mně se ta nahrávka velmi líbí, je krásná a něžná a správně "vesmírná".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MS | 27. dubna 2011 v 22:01 | Reagovat

Tak tuhle písničku naprosto zbožňuju. Aaaaaaaaaaaah

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama