Červen 2010

Pattie Boyd

30. června 2010 v 20:00 | Czewa |  Lidi s Beatles spjatí
Pattie Boyd je anglická modelka a fotografka a byla první manželkou George Harrisona a taky Erica Claptona. Sloužila jako inspirace pro mnoho milostných písní: Something, For You Blue, Isn't it a Pitty od George; Layla, Wonderful Tonight a Bell Bottom Blues od Erica.
Narodila se v Tauntonu ve státě Somerset, její rodiče se jmenovali Colin Ian Langdon Boyd a Diana Frances Drysdale. Byla nejstarší ze sourozenců Colina, Helen Mary a Pauly. Boydovi se přestěhovali do Nairobi, kde žili od r. 1948 do 1953. Diana a Colin se rozvedli roku 1952. Matka s dětmi se vrátila do Anglie a vdala se znovu za Roberta Gaymer-Jonese. Měli spolu ještě dva syny, Davida J.B. a Roberta. Od roku 1961 navštěvovala Pattie internátní školu, roku 1962 se odstěhovala do Londýna. Pak začala pracovat v kadeřnictví, kde jí jeden z klientů pracující pro módní časopis nabídl kariéru modelky.
Pattie jezdila na přehlídky do Londýna, New Yorku a Paříže. Objevila se i na obálkách britského a italského vydání časopisu Vogue.
Pattie potkala George Harrisona v roce 1964, kdy jí bylo devatenáct a Beatles natáčeli film A Hard Day's Night. V něm totiž hrála jednu z fanynek. V té době byla zasnoubená s Ericem Swaynem, ale nakonec si to rozmyslela a když řekla Georgovi že to je ten nejhezčí muž, jakého kdy viděla, bylo celkem jasno. Jedna z prvních vět George zněla "Vezmeš si mě?" Pattie se smála a George řekl, "No dobře, tak aspoň na večeři se mnou dnes půjdeš, ne?" Několik dnů poté, když znovu pracovali na filmu, George Harrison se Pattie zeptal znovu a ona přijala, protože se Swaynem už se rozešla.
Pattie Boyd byla u toho, když George, John a Cynthia Lennon zkusili první LSD na počátku roku 1965.
V prosinci 1965 jel George s Pattie do Londýna a požádal jí o ruku, ale že si prý musí první promluvit s Brianem Epsteinem. Vzali se 21. ledna 1966,v Esheru, Paul McCartney and Epstein jim šli za svědka. John Lennon and Ringo Starr byli zrovna někde na dovolené. Manželé spolu začali žít v Kinfausu.

Když v září 1966 Lennon natáčel film Jak jsem vyhrál válku, Harrison a Boyd letěli do Bombaye na sitarový koncert Raviho Shankara, a vrátili se do Londýna 23. října 1966. To ona se zajímala o mystiku a přivedla The Beatles k Maharishimu Maheshi Yogimu. Účastnila se vysílání All You Need Is Love v pořadu Our World a doprovázela skupinu na první výpravě do Rikikeše.

Lennonovi a Micku Jaggerovi se prý Pattie také líbila. Podle Pattie George zrušil jejich dovolenou a pozval Krissie Wood na prázdniny do Španělska podívat se na Salvadora Daliho, ale prý spolu nic neměli. Mezizím Pattie pracovala na Bahamách a užívala si s Ronem Woodem. Boyd a Wood byli spatřeni tiskem po návratu do Londoýna, 25. listopadu 1973. Pattie Boyd se nelíbila Georgova změna náboženství a osobnosti a rozvedli se v červnu 1974. Pak odletěla do Los Angeles za svou sestrou Jenny. Roku 1979 si vzala Erica Claptona. Kvůli Ericovu mnohokrát léčenému alkoholismu a různým milostným aférám se nakonec ale také rozvedli, a to roku 1989. Poté se hodně věnovala fotografii, což pokračuje dodnes.

Zdroj: anglická wikipedie :-)

All You Need Is Love

28. června 2010 v 19:59 | Czewa |  Písničky
Písničku All You Need Is Love složil John roku 1967, když dostali objednávku od BBC v rámci pořadu Our World na jednoduchou písničku, které by rozuměli diváci všech národností. A tato píseň nejen že měla jednoduchý text, ale taky zachycovala tehdejší názory mládeže z celého světa a "generace lásky", která dávala najevo svůj nesouhlas s válkou ve Vietnamu mírovými protesty.
Písnička začíná začátkem francouzské hymny.
Podle Briana Epsteina je na ní skvělé to, že se nedá vyložit jinak. Je to jasná zpráva o tom, že láska znamená vše. John sám toužil napsat něco ve stylo We Shall Overcome, písničku, ve které by figuroval nějaký slogan.
Singl vyšel 7. července a stal se poselstvím míru, lásky a porozumění. Podle Paula potřebujeme na světě více lásky a to se Beatles snaží touto písní říci a změnit. Je to poslední písnička na albu Magical Mystery Tour. Já osobně ji mám ráda, ale můj názor zní:
All you need isn't love, ale láska je prostě jedna z věcí, o kterou tady na světě jde...
Tak se mějte rádi, it's easy .

Love, love, love, love, love, love, love, love, love.
There's nothing you can do that can't be done.
Nothing you can sing that can't be sung.
Nothing you can say but you can learn how to play the game
It's easy.
There's nothing you can make that can't be made.
No one you can save that can't be saved.
Nothing you can do but you can learn how to be you
in time - It's easy.

All you need is love, all you need is love,
All you need is love, love, love is all you need.
Love, love, love, love, love, love, love, love, love.
All you need is love, all you need is love,
All you need is love, love, love is all you need.
There's nothing you can know that isn't known.
Nothing you can see that isn't shown.
Nowhere you can be that isn't where you're meant to be.
It's easy.
All you need is love, all you need is love,
All you need is love, love, love is all you need.
All you need is love (all together now)
All you need is love (everybody)
All you need is love, love, love is all you need.

Pangea

27. června 2010 v 19:16 | Czewa |  Beatles Revival
Teď jsem si na ně vzpomněla díky jednomu dávno zapomenutému CDčku. Dostala jsem ho minulé Vánoce - roku 2008 na jednom ze dvou jejich koncertů, které jsem viděla u nás v Olomouci na náměstí. V obou případech to byl podobný zážitek: jen v prvním případě jsem je neznala vůbec, v druhém už jsem věděla, co můžu čekat. Pokaždé byla zima, pamatuju si, jak jsem měla zmzlé prsty u nohou. Však taky byl prosinec - ty koncerty se konaly vždy v rámci vánočních trhů, všude voněl punč a svítily stromky. A já tam šla sama, protože to si tu hudbu umím vychutnat nejlépe. A nestydím se zpívat a brečet.

Ale ať se dostanu k samotné skupině Pangea. Jedná se, jak jste jistě pochopili, o Beatles revival, čili jakési napodobovatele té nejlepší skupiny na světě. Konkrétně členové skupiny Pangea pochází ze Šumperka a jmenují se:

Petr John (John Lennon) - zpěv, elektrická a akustická kytara, klavír
Vladimír Veselý (Paul McCartney) - zpěv, baskytara
Zdeněk Blek Žouželka (George Harrison) - zpěv, elektrická a akustická kytara
Aleš Hecl (Ringo Starr) - zpěv, bicí, perkuse
Pangea
Pangea používá některé dobové nástroje a aparatury - zesilovače slavné britské firmy VOX, bicí Ludwig Black Oyster, 12strunnou elektrickou kytaru, typickou houslovou baskytaru a akustické kytary.

A pro neznalce název Pangea znamená označení pro velký kontinent, který před dávnými časy existoval na zemi a až po jeho rozpadu vznikly dnešní světadíly . Sama nevím, proč si kapela vybrala zrovna takový název...

Jak je možné, že se mi líbí i pouhá "náhražka" mojí nejoblíbenější kapely? Řeknu vám to asi takto: Já miluju tu hudbu a i když to provedení není stejné (jak by taky mohlo), tak využiju kdykoliv té příležitosti poslechnout si ji. A některé písničky skupina Pangea interpretuje moc pěkně, třeba, co si pamatuju, tak Misery se mi moc líbila. A když už na koncert samotných Beatles nemůžu, tak aspoň toto stojí za to. Ledaže by A. vynalezl stroj času a pozval mě... But it's just a dream.


Blackbird

21. června 2010 v 21:23 | Czewa |  Písničky
Písničku Blackbird napsal Paul McCartney jako reakci na rasové napětí v Americe, které, jak připomíná na svých koncertech, bohužel trvá dodnes. Jednou spatřil kosa se zlomeným křídlem, jak se pokouší vzlétnout, a pojal to jako metaforu na potlačované menšiny chystající se bojovat za rovnoprávnost na jaře roku 1968. V létě toho roku pak doma ve Skotsku zahrál tuto písničku z okna fanouškům sedícím před domem. Paul sám tvrdí, že Blackbird patří mezi jeho nejlepší písničky, které přišly tak samy od sebe, jak hudba, tak i text. Hraje ji sám s kytarou, velice se mi ten doprovod líbí... A písnička je na Bílém dvojalbu (11. na prvním). V jedné knížce Paulových "básní" byl i český překlad a tam říkali "Černý pták." Jenomže blackbird znamená přeci kos... A pak jsem slyšela moc hezkou trojhlasou verzi písničky, ale v tomto případě se mi přesto víc líbí Paulův jednoduchý, ale nádherný kytarový doprovod a jeho sladký hlas .
Trojhlasá cover verze:

A Paulík:

A textík:
Blackbird singing in the dead of night
Take these broken wings and learn to fly
All your life
You were only waiting for this moment to arise

Black bird singing in the dead of night
Take these sunken eyes and learn to see
all your life
you were only waiting for this moment to be free

Blackbird fly, Blackbird fly
Into the light of the dark black night.

Blackbird fly, Blackbird fly
Into the light of the dark black night.

Blackbird singing in the dead of night
Take these broken wings and learn to fly
All your life
You were only waiting for this moment to arise,
You were only waiting for this moment to arise,
You were only waiting for this moment to arise.

Všechno nejlepší Paulíku!

19. června 2010 v 12:25 | Czewa |  Aktuality
Ano ano, včera 18.6.2010 tomu bylo 68 let,
Paul
co se v liverpoolské nemocnici Walton narodil malý James Paul McCartney. A taky už to bude nějaký ten rok (nebo pět), co pro mě tento pán představuje hezkého a moc sympatického muže mého srdce, ale hlavně úúúžasného muzikanta a skladatele. Jednou jsem si udělala takový rádoby seznam, který se jmenuje "Men in my life" a na to, že se tam nachází asi jen 8 hochů a mužů, kteří jsou pro mě důležití, by se měl Paul za umístění tam cítit přinejmenším polichocen.
In any case, I would like to wish you, my dear Paul, all the best. I think much joy, enough quiet, much love and many happy moments! You're really wonderful when you still give concerts! Don't stop if it makes you pleasure (I suppose yes!)! I WANT to see you again.
So, if you want to make me pleasure, reply for my lettre and be happy! Thanks!
P.S. Excuse me for mistakes, I know I'm not
very good at English.


Something

17. června 2010 v 18:45 | Czewa |  Písničky
Už dlouho jsem sem nepsala o žádné písničce, co složil George, naposledy to byla, tuším, Here Comes The Sun. Nejvyšší čas to napravit! A právě Something patří mezi jednu z těch nejhezčích. Byl to taky první singl Beatles, který George napsal. Inspirací mu byla jeho žena Pattie a skladba Something In The Way She Moves od Jamese Taylora. Tady si ji můžete poslechnout (je pěkná).


Taylorovi naštěstí nevadilo, že si od něj George vypůjčil verš, spíš naopak, lichotilo mu to. Písničku George složil v říjnu roku 1968 běhěm natáčení bílého dvojalba. Na toto album se Something nedostala proto, že výběr písní už byl v té době dokončen. Nakonec ji tedy najdeme na albu Abbey Road, hned na druhém místě po Come Together. Nejen posluchači, ale ostatní členové Beatles považovali Something za nejlepší Georgeovu a snad i nejlepší milostnou píseň vůbec. Však už jen to, že asi 150 hudebníků nahrálo její cover verzi (Elvis Presley, Shirley Bassey, Frank Sinatra, Tony Bennett, James Brown, Julio Iglesias, Smokey Robinson, Eric Clapton, Joe Cocker...), dokazuje, že se Georgeovi fakt povedla. Mně se na ní moc líbí ten přechod ze sloky na refrén. Díky, Georgi, za tak nádhernou písničku!


Something in the way she moves,
Attracts me like no other lover.
Something in the way she woos me.
I don't want to leave her now,
You know I believe and how.

Somewhere in her smile she knows,
That I don't need no other lover.
Something in her style that shows me.
I don't want to leave her now,
You know I believe and how.

You're asking me will my love grow,
I don't know, I don't know.
Stick around, and it may show,
But I don't know, I don't know.

Something in the way she knows,
And all I have to do is think of her.
Something in the things she shows me.
I don't want to leave her now.
You know I believe and how.

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

15. června 2010 v 16:13 | Czewa |  Alba
Nejlepší rockové album všech dob? Dost možná, pro hodně lidí určitě. Toto album vydané v červenci roku 1967 určitě znamenalo velkou změnu ve světě hudby a mnozí ho považují za nejslavnější a nejvydařenější od Beatles a nebo vůbec ze všech alb na světě. Časopis Rolling Stone ho zařadil na první místo 500ti nejlepších alb. Skladby na tomto albu významně ovlivnily tvorbu mnohých muzikantů a skupin.
Za nápadem udělat album jako show dechové kapely z doby krále Edwarda přenesenou do psychedelické éry a přehnanou Beatles mohl zejména Paul. Barry Miles dokonce řekl: "Sgt. Pepper bylo v zásadě McCartneyho album. ne Lennonovo. Lennon v té době bral tolik drog, že se jedná převážně o McCartneyho nápady." To je podle mě trochu přehnané, bez Johna stejně jako jakéhokoliv jiného člena skupiny by jistě žádné takové album nebylo, a i kdyby, tak by zcela jistě nězaznamenalo takový úspěch.
Jeho vydání úzce souviselo s rozšířením hnutí hippies, zejména písničky She's Living Home, Lucy With The Sky With Diamonds, Withing You Without You a Day In The Life, které mluví i změnách v kulturním životě mladých lidí. Paul se rozhodl pro každého člena skupiny vymyslet fiktivní postavu a nahrát album, které by mohlo být jejich vystoupením. Myšlenka maskování nebo přeměny identity byla pro členy skupiny zajímavá. Během tvorby projektu si nechali narůst delší vlasy a vousy a oblékli se do pestrobarevných uniforem. Původní myšlenku alba nakonec tvořila úvodní skladba Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band která téma uvedla a nasledující skladba fiktivního kapelníka Billyho Shearsa (Ringo Starr) s názvem With a Little Help from My Friends na tento úvod navázala. Nakonec se celý koncept spojil jen se skladbou Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (Reprise). Ostatní skladby nicméně zapadly do alba jak po hudební a zvukové stránce, tak i společným tématem (sousedské soužití, sebezdokonalování, domácí práce...)
Skupina původně chtěla nahrát album ve stylu R&B, popu a rocku postupně se do skladeb dostávaly různé, tehdy nové hudební vlivy. Zkoušeli využívat moderní nástroje (Hammondovy varhany, elektrický klavír), ale použili i klasické nástroje (smyčce, trubky, flétny, klarinet, perkuse) a široké spektrum exotických nástrojů (sitar).
Na albu Sgt Pepper najdete i množství hudebních efektů, kytarový pedál (wah- wah), fuzzbox, kolísání rychlosti zvuků, efekty ozvěny skrz Leslieho reproduktor, Paul využil nové postupy pro nahrávání basové linky. Celkově bylo nahrávání alba revolučním zlomem jak po technické, interpretační, tak i organizační stránce. Změnil se všeobecný přístup k nahrávání studiových skladeb, začali se všeobecně využívat možnosti dodatečného zpracování, mixování zvukových stop a experimentování s nimi. Změnilo se i nepsané pravidlo o maximální délce skladeb.
Beatles trávili při jeho nahrávání 105 hodin ve studiu a natáčení jim zabralo dalších pět měsíců.
Ještě něco k obalu:
Autorem obalu, který v roce 1968 získal Grammy za nejlepší grafické ztvárnění, byli Robert Fraser ve spolupráci s Paulem McCartneym. Designéry byli Peter Blake a jeho manželka Jann Haworthová, fotografoval Michael Cooper.
R.Fraser Paulovi představil jeho známého, uznávaného pop-artového umělce Petra Blaka, který spolu s manželkou zpracoval současný návrh, ten dostal název "People We Like". Původní návrh obalu počítal s vyobrazením scény vystoupení skupiny seržanta Peppera v parku. Postupně se rozhodli k vystupujícím připojit i jiné známé osobnosti.
Ve finální podobě je na titulním obrázku barevná koláž vytvořená z lepenkových modelů slávnych lidí, mezi kterými je i Edgar Allan Poe, Fred Astaire, Bob Dylan, Tony Curtis, Marilyn Monroe, Oliver Hardy, Karel Marx, Sigmund Freud, Stuart Sutcliffe, Oscar Wilde, David Livingstone, Johny Weissmuller, George Bernard Shaw, Lewis Carroll, Shirley Temple, Albert Einstein, Marlene Dietrich, členové Beatles v oblecích a voskových figurín (z muzea Maddame Tusssauds) - mezi nimi členové skupiny Beatles v uniformách Sgt. Peppera a boxera Sonnyho Listona. Voskové figuríny jsou nastaveny tak, aby se dívaly dolů na nápis The Beatles, který je vytvořen z květů. Tady třeba najdete jejich kompletní seznam: http://www.beatlesagain.com/btsgtppr.html
Ve skupině postav měli být i Ježíš Kristus, Adolf Hitler, Mahatmá Gándíh a Elvis Presley, ale byli zamítnuti.
Toto album je první v historii anglické populární hudby, který má na zadní straně vytištěné texty skladeb.

Seznam skladeb:
Strana jedna
"Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" - 2:04
"With a Little Help From My Friends" - 2:46
"Lucy In The Sky With Diamonds" - 3:30
"Getting Better" - 2:49
"Fixing A Hole" - 2:38
"She's Leaving Home" - 3:37
"Being For The Benefit Of Mr. Kite!" - 2:39

Strana dva
"Within You Without You" (George Harrison) - 5:07
"When I'm Sixty-Four" - 2:37
"Lovely Rita" - 2:44
"Good Morning Good Morning" - 2:43
"Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (Reprise)" - 1:20
"A Day In The Life" - 5:33

Mně se Sgt. Pepper líbí moc, sice za úúúplně své nejoblíběnější ho označit nemůžu, to ne, ale moc ráda si ho pustím a některé písničky mě dokážou pořádně dojmout nebo zpravit náladu! Nejraději mám Fixing A Hole, She's Living Home, When I'm 64, Lovely Ritu a A Day In The Life. A obal se mi velice líbí! Vždycky se na něm dá najít něco nového (někdo nový =D).

Paperback Writer

13. června 2010 v 21:09 | Czewa |  Písničky
Text písničky Paperback Writer napsal Paul ve stylu dopisu a jedná se o příběh romanopisce, který prosí vydavatele, aby přijal jeho knihu. Byl to vlastně první singl, který nemluvil o lásce. O to Paula prý požádala jedna tetička - napsat písničku o něčem jiném než pořád "love". S tou myšlenkou Paul chodil a všiml si, že Ringo čte knihu. Prohlásil, že napíše píseň o knížce. Slova paperback writer se Paulovi vždycky líbila, tak se rozhodl na nich text postavit. Ta dopisová forma ho napadla, když jel za johnam do Weybridge na "tvůrčí schůzku". Tony Bramwell tvrdí, že inspirací mu byl skutečný dopis, který napsal Paulovi jeden začínající spisovatel (ale nechápu proč, vždyť Paul nebyl žádný vydavatel). V textu je však kladen hlavní důraz na to, jak zní než jaký má vlastně smysl. Doslova se jedná o spisovatele, který napsal román založený na jiném románu, který taky pojednává o autorovi paperbacků (knížky v měkké vazbě - levnější, praktičtější). Taky tam najdete odkaz na Edwarda leara, viktoriánského malíře a autora absurdních básniček, které miloval John. Zmínka o Daily Mailu je v textu protože to byly Johnovy oblíbené noviny (příběhy z nich sloužily jako inspirace ke dvěma písním na albu Sgt. Pepper). Zajímavé je taky do pozadí zpívaná dětská francouzská písnička Frère Jacques.
Co se týče hudební stránky písně, zase tu najdeme něco nového - basová kytara tu bere dominantní postavení.
Paperback Writer byla nahráta roku 1966 a dostala se na první místa žebříčků v USA, Británii, Západním Německu, Australie, Novém Zélandu a Norsku.
Já ji mám ráda tak středně, ale na chození s mp3kou ideální.
Paperback writer (writer, writer)
Dear Sir or Madam, did you read my book?
It took me years to write, will you take a look?
It's based on a novel by a man named Lear
And I need a job, so I want to be a paperback writer
Paperback writer

It's the dirty story of a dirty man
And his clinging wife doesn't understand.
His son is working for the Daily Mail,
It's a steady job but he wants to be a paperback writer
Paperback writer

Paperback writer (writer, writer)

It's a thousand pages, give or take a few,
(Frere)
I'll be writing more in a week or two.
(Jacques)
I can make it longer if you like the style,
(Frere)
I can change it round and I want to be a paperback writer
(Jacques)
Paperback writer

If you really like it you can have the rights,
(Frere)
It could make a million for you overnight.
(Jacques)
If you must return it, you can send it here
(Frere)

But I need a break and I want to be a paperback writer
(Jacques)
Paperback writer

Paperback writer (writer, writer)

Paperback writer - paperback writer
Paperback writer - paperback writer

Lovely Rita

7. června 2010 v 14:26 | Czewa |  Písničky
Nápad na napsání písničky o stydlivém úředníkovi, který dostal lístek za stěrač a snaží se svádět hlídačku parkoviště, aby nemusel platit pokutu, dostal Paul díky svému příteli z Ameriky. Ten jednou přijel k němu a poznamenal, že mezi dopravními strážníky je mnoho žen "meter maids"(hlídačka parkoviště, ta, co vybírá parkovné...) To slovo se Paulovi moc líbilo a pohrával si s ním u klavíru v domě svého otce. Původně to měla být píseň o nenávisti, ale pak ho napadlo, že lepší bude Ritu milovat. Po několika letech se dopravní policistka Meta Daviesová nechala slyšet, že tato píseň je o ní. Tvrdila, že roku 1967 pokutovala jistého P. McCartneyho, který se zajímal o její neobvyklé křestní jméno a upravil si ho na Ritu. Hm, celkem by mě zajímalo, jestli je to pravda... Moc tomu popravdě nevěřím, ale tak... Přejme jí to.
Písničku Lovely Rita najdete na třetím místě strany 2. na LPčku a na 10. místě na CD na albu Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Mám ji ráda.
Lovely Rita meter maid
Lovely Rita meter maid

Lovely Rita meter maid,
Nothing can come between us.
When it gets dark I tow your heart away.

Standing by a parking meter,
When I caught a glimpse of Rita,
Filling in a ticket in her little white book.
In a cap she looked much older,
And the bag across her shoulder
Made her look a little like a military man.

Lovely Rita meter maid,
May I inquire discreetly,
When are you free to take some tea with me?
(Rita!)

Took her out and tried to win her.
Had a laugh and over dinner,
Told her I would really like to see her again.
Got the bill and Rita paid it.
Took her home I nearly made it,
Sitting on the sofa with a sister or two.

Oh, lovely Rita meter maid,
Where would I be without you?
Give us a wink and make me think of you.

Paul dostal Gershwinovu cenu

4. června 2010 v 19:09 | Czewa |  Aktuality
Washington - Bývalý člen legendární skupiny Beatles Paul McCartney dnes v Bílém domě převzal Gershwinovu cenu, kterou předním umělcům za přínos populární hudbě uděluje washingtonská Kongresová knihovna. Slavnostní ceremoniál, který se uskutečnil ve Východním pokoji Bílého domu, ozdobil koncert za účasti hvězd amerického a britského popu a jazzu.
Koncert zahájil sám Paul písní Got To Get You Into My Life, kterou Beatles zařadili do alba Revolver vydaného v roce 1966. V sále pozorně naslouchal prezident Barack Obama s manželkou Michelle a dětmi. Hold vyznamenanému složili svými písněmi Stevie Wonder, pop-soulová zpěvačka a písničkářka Corinne Bailey Rae nebo anglický zpěvák Elvis Costello.
Paul a Obama


Osmašedesátiletý McCartney už jeden malý koncert odehrál v úterý. Vybranému publiku, v němž seděla i předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, zahrál například píseň Blackbird nebo jeden ze svých největších hitů Yesterday.

Gershwinovu cenu uděluje americká národní knihovna jako ocenění dlouhodobého nebo celoživotního díla skladatelů písní. Bratři Gershwinové, po nichž je pojmenována, tvořili své skladby v první polovině 20. století. K nejznámějším dílům patří Rapsodie v modrém, Američan v Paříži, Porgy a Bess.

McCartney je teprve třetím nositelem tohoto ocenění. Před ním dostali Gershwinovu cenu Američané Stevie Wonder a Paul Simon.


Osmašedesátiletý McCartney už jeden malý koncert odehrál v úterý. Vybranému publiku, v němž seděla i předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, zahrál například píseň Blackbird nebo jeden ze svých největších hitů Yesterday.

Gershwinovu cenu uděluje americká národní knihovna jako ocenění dlouhodobého nebo celoživotního díla skladatelů písní. Bratři Gershwinové, po nichž je pojmenována, tvořili své skladby v první polovině 20. století. K nejznámějším dílům patří Rapsodie v modrém, Američan v Paříži, Porgy a Bess.

McCartney je teprve třetím nositelem tohoto ocenění. Před ním dostali Gershwinovu cenu Američané Stevie Wonder a Paul Simon.
zdroj:

Beatlemania!!!

4. června 2010 v 19:06 | Czewa |  Aktuality
Jůvadůůů! Tak k nám Beatles konečně dorazili! Velká škoda, že jen jako voskové figuríny, které zapůjčilo z liverpoolského muzea The Beatles Story. Celé to začalo 2. června happeningem u pražské lennonovy zdi.
http://magazin.ceskenoviny.cz/zpravy/vystavu-beatlemanie-predznamenal-happening-u-lennonovy-zdi/485839&id_seznam=
http://neviditelnypes.lidovky.cz/vystava-beatlemanie-0q9-/p_kultura.asp?c=A100602_214307_p_kultura_wag
Pokračování se konalo večer 3. června koncertem třech kapel, které svou inspiraci našly v hudbě Beatles, v Nostickém paláci v Praze a symbolicky zahájilo výstavu Beatlemánie! Uspořádalo ji České muzeum hudby, které tak bude až do ledna příštího roku připomínat tu nejúúúžasnější skupinu na světě!
http://magazin.ceskenoviny.cz/zpravy/koncert-v-nostickem-palaci-zahajil-vystavu-beatlemanie/486545
http://www.nm.cz/vystava-detail.php?f_id=323#fotogalerie
Já se táááák nemůžu dočkat, až tam pojedu! A poprvé v životě je mi fakt líto, že nebydlím v Praze, abych toho všeho mohla aktivně účastnit.
Beatlesíčci

I'm Happy Just To Dance With You

2. června 2010 v 17:03 | Czewa |  Písničky
Tuto písničku napsal John speciálně pro George, aby si ve filmu A HArd Day's Night taky zazpíval a předvedl se v akci. George jako nejmladší člen skupiny byl tehdy ve stínu Paula a Johna. Když pak začal psát vlastní písničky a většina se na desky vůbec nedostala, dost ho to uráželo. Johna se naopak dotklo, že se George ve svém životopisu nezmiňuje o jeho vlivu na svou tvorbu. Ach jo, pořád prostě někdo měl problém a beze sporu to asi nešlo. Písnička byla nahráta jednu neděli v srpnu roku 1964. Najdete ji na čtvrém místě na albu A Hard Day's Night. Mě se líbí, jak ji George zpívá... Se svým srandovním přízvukem, pohodově, prostě to k tomu klučíkovi sedí. Tak pojď, Georgíku, já si s tebou zatančím
Before this dance is through
I think I'll love you too
I'm so happy when you dance with me
I don't want to kiss or hold your hand
If its funny try and understand
There is really nothing else I'd rather do
'cause I'm happy just to dance with you

I don't need to hug or hold you tight
I just want to dance with you all night
In this world there's nothing I would rather do
'cause I'm happy just to dance with you

Just to dance with you
Is everything I need
Before this dance is through
I think I'll love you too
I'm so happy when you dance with me

If somebody tries to take my place
Let's pretend we just can't see his face
In this world there's nothing I would rather do
'cause I'm happy just to dance with you

Just to dance with you
Is everything I need
Before this dance is through
I think I'll love you too
I'm so happy when you dance with me

If somebody tries to take my place
Let's pretend we just can't see his face
In this world there's nothing I would rather do
I discovered I'm in love with you
'cause I'm happy just to dance with you