Vatikánu přestalo vadit, že se Beatles prohlásili populárnější než Ježíš

13. dubna 2010 v 19:09 | Czewa |  Aktuality
Vatikán se již nadobro usmířil s někdejší slavnou britskou skupinou Beatles. Vatikánský list napsal, že "zhýralý" život, který její členové vedli, i vychloubačné tvrzení Johna Lennona, že jsou populárnější než Ježíš, jsou již minulostí. Jejich hudba však podle Vatikánu žije dál. Lennonův výrok byl přitom od začátku překroucený. V rozhovoru s novnářkou srovnával popularitu, nikoliv význam kapely a Krista. Nicméně ve Spojených státech tato slova vyvolala vlnu kritiky včetně výhrůžek fyzickou likvidací kapele, za nimiž stál Ku-klux-klan.
Manažer Brian Epstein donutil Lennona k velmi vlažné omluvě (1966). Ten ji okamžitě využil k tomu, aby se "navezl" do americké účasti ve válce ve Vietnamu.
Italové se smířili kresbou

U příležitosti 40 let od rozpadu skupiny věnovala víkendová příloha deníku L'Osservatore Romano slavné čtveřici dva články a titulní kresbu reprodukující známý obal alba Abbey Road, kde "brouci" kráčejí po přechodu.

Jak připomněla agentura AP, nebylo to poprvé, co Vatikán liverpoolské rodáky ocenil. Před dvěma lety pochválil jejich "bílé" album a v únoru dokonce L'Osservatore Romano zařadil jejich desku Revolver mezi deset nejlepších populárních hudebních počinů v dějinách.

zdroj: www.idnes.cz
The BeatlesNo, co na to říct? Když John roku 1966 v Chicagu tu větu tak veřejně prohlásil, možná se měl předem zamyslet, že spojovat jejich slávu s něčím takovým není zrovna nejvhodnější. Jasně, Beatles se asi domnívali, že můžou všechno, když je všichni tak milují. Ale jak jde vidět, tak všechno jim jen tak neprošlo. Na druhou stranu se to s tím podle mě nemuselo tak hrotit. Jednalo se o jednu větu, ano, sice dost silnou, ale přece jen...Aby kvůli tomu byli 40 let ve Vatikánu naštvaní, to mi přijde trochu moc. No co, hlavně že vůbec někdy .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama