The Beatles and Queen - Moravské divadlo Olomouc

7. března 2010 v 11:44 | Czewa |  Aktuality
V pátek jsem se vydala do divadla. Představení The Beatles and Queen mi bylo doporučeno, tak jsem neváhala a v předprodeji si koupila relativně levné místo v galérce. Dobře jsem udělala. Divadlo bylo plné. Neviděla jsem ani jedno prázdné místo. A to mělo premiéru už na konci roku 2007! Vůbec se však nedivím, protože to vážně stálo za to.
Jedná se o balet rozdělený na dvě části, mezi kterými je asi dvacetiminutová pauza.

První část, The Beatles, režíroval Igor Vejsada. Asi během jedné hodiny nás za stálého znění
výběru písní Beatles tanec provedl životem skupiny-od počátečních let až po vraždu Johna Lennona. Celé představení působilo úžasně barevně, tanečníci to měli perfektně nacvičené. Jediné, co mi troch vadilo, byla nechronologičnost jednotlivých dějů, všechno to bylo jaksi smíchané. A taky mi tam chyběla doba mezi rozpadem skupiny a Johnovou smrtí. Ale to se dá přehlédnout, celkově za 1!

Druhá část, The Queen, připravená robertem Baloghem, trvala delší dobu - asi hodinu a půl. Ke konci už se mi to zdálo docela dlouhé, ale hlavní představitel Freddieho Mercuryho ukázal nejlépe své taneční umění a mělo to šťávu. Popisoval příběh od narození Freddieho v Zanzibaru, stěhování, seznámení se členy skupiny, úspěchy, spolupráce s
operní pěvkyní Montserrat Caballé, jeho osobní život (různé deprese, drogy, homosexualita, dvě ženy...) a smrt (Freddie zemřel roku 1991 na zápal plic: měl AIDS).

Kdo má rád tuto hudbu, nevadí mu, když hraje docela nahlas, rád se dívá na příběh skrytý v tanci a nebo se chce dovědět něco o těchto dvou skupinách, tomu vřele doporučuji si na toto představení zajít!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mííííí | 25. srpna 2010 v 22:15 | Reagovat

Týjo o tom vůbec nevím :)) !!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama