Ringo Starr

17. února 2010 v 18:46 | Czewa |  Historie
Ringo Starr, vlastním jménem Richard Starkey (Ringo se mu říkalo pro jeho lásku k prstenům), byl ze všech členů skupiny The Beatles nejstarší a působil jako její bubeník. Spolu s Paulem McCartneym taky ještě žije. Snadno byste ho poznali díky velkému nosu, teď krátkým vlasům a náušnici v uchu.
Narodil se 7. července 1940 v Liverpoolu. Jeho otec, pekařský dělník, se s ringovou matkou Elsií Gleaveovou o tři roky později rozvedl. Ritchie zůstal s maminkou, která pracovala jako servírka, a trávil dost času s prarodiči a sousedy. Byl jedináček a to mu docela vadilo. Kdy mu bylo šest, prasklo mu slepé střevo a to započalo jeho boj s nemocemi. Podstoupil další operace a dlouho chyběl ve škole. Když se asi za rok vrátil, musel hodně dohánět. Pomáhala mu dcera sousedky, která ho seznámila s natěračem Harrym Gravesem, se kterým se spřátelil. Za tohoto muže se Elsie později provdala. Když pak Ritchie začal chodit na střední školu, nastydl, dostal zánět pohrudnice a zase musel strávit dva roky v sanatoriu. Do školy se už nevrátil, začal pracovat jako poslíček na dráze. To ho ale nebavilo a vyhodili ho. Nastoupil znova jako truhlářský učedník. Tam se seznámil s Eddiem Milesem, se kterým založil skifflovou kapelu. Otčím mu koupil bicí soupravu. Richard si v bubnování našel zálibu a dědeček mu později koupil lepší, drahé bicí, které mu pak splácel. Ta souprava ho přivedla do kvalitní rock'n'rollové kapely Rory Storm and the Hurricanes. Ti pak dostali nabídku na angažmá v letním táboře, Ritchie nechal práce a odjel. Vrátil se už jako Ringo Starr.
V srpnu 1962 si Ringa vybrala skupina The Beatles a vyměnila za něj Peta Besta. To rozpoutalo demonstrace Peteových příznivců, nic to ale nepomohlo a Ringo se stal členem skupiny, kterým zůstal až do rozpadu skupiny v dubnu 1970. Ve skupině Beatles zastával vždy pozici bubeníka, jako zpěvák se příliš neuplatnil, na každém albu najdeme max. 2 písničky. Nejvýrazněji zazářil v písních Honey Don't, v Yellow Submarine nebo v Good Night. Po rozpadu Beatles se Ringo Starr vrhl na vydávání sólových desek, které však nebyly příliš úspěšné. Jako vynikajícího bubeníka jej obšem i v dalších letech vyhledávali osobnosti rockového světa. Jeho
bubnování zůstalo skvělé a úžasné, jako zpěvák byl považován za průměrného. V roce 1970 vydal swingové album Sentimental Journey. Album Beaucoups Of Blues (1970) je prozměnu ve stylu country. V 1. pol. 70. let nahrál i několik hitů, např. It Don´t Come Easy, Back Off Boogaloo či Photograph. Album Ringo (1973) se stalo dokonce velmi úspěšným a podíleli se na něm všichni bývalí členové Beatles. Dva singly z tohoto alba se umístili na 1. místě v americké hitparádě (Photograph a You're Sixteen). V oblasti pop music jeho popularita od poloviny 70. let poklesla, o to více se začal prosazovat jako herec. V roce 1969 se Ringo Starr objevil ve filmu Candy, v roce 1970 ve filmu The Magic Christian, roku 1975 ve filmu Lizstomania a v roce 1981 získal hlavní roli ve snímku Caveman. V dalších letech natořil mnoho filmů a TV seriálů. Jako jediný ex-Beatle se také objevil v reklamě (propagoval v USA značkovou vodku). V roce 1976 se přestěhoval do Monte Carla. Po překonání drogové a alkoholové závislosti se v roce 1989 Ringo Starr objevil na turné se svou doprovodnou skupinou All-Starrs Band. Roku 1995 se spojil s Paulem McCartneym a Georgem Harrisonem u příležitosti práce na projektu Anthology (v roce 1994 byly objeveny demosnímky Lennonových písní, ke kterým zbylí členové skupiny nahráli doprovod a vznikly tak poslední písně Real Love a Free As A Bird vydané na albech Anthology 1, 2 a 3. Roku 1998 natočil album Vertical Man s řadou pozoruhodných hostů (Ozzy Osbourne, Steven Tyler, Alanis Morissette). Co se týče jeho osobního života, roku 1965 se oženil s liverpoolskou kadeřnicí Maureen Coxovou, s níž má děti Zaka (uznávaný bubeník, mimo jiné hrál ve skupinách Oasis či v obnovených The Who), Jasona a Lee. S Maureen se rozvedl v roce 1975. Roku 1981 se oženil s herečkou Barbarou Bachovou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 babajagap | E-mail | 27. března 2011 v 17:54 | Reagovat

bla... Beatles =D =D =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama